Přátelsky: muži Baník B - muži Ketkovice 4:0

22.03.2009 21:08

Trenéři Vespalec st. a Fojtík měli opět k dispozici neuvěřitelných 15 mužů a to byli ještě Škula D. a Skokan M.. omluveni. Sestava I.poločasu vypadala takto: Buďa - Horák, Švancara, Sedlák, Matějka - Škula J., Šmíd, Liška, Krejčí - Hron, Minář. Na velmi těžkém terénu, který prakticky znemožňoval předvádět technický fotbal, se Baník zpočátku oťukával a testoval, co mu soupeř dovolí. A když zjistil, že je k nakousnutí, udeřil. Bylo to ve 20.min. a autorem 1. branky byl Škul J. Když totiž zjistil, že technicky ztéci branku nejde, udělal to nejjednuduší, co ve fotbale existuje. Když jseš před vápnem, nebo v něm, vystřel. A povedlo se. Umístěná a dostatečně prudká střela po zemi k tyči se ujímá - 1:0. Tato akce Baník nastartovala k mohutnému náporu. Hra se pak odehrávala většinou na polovině soupeře. Ale co naši zahodili šancí, to je snad na trestní řízení. Jen namátkou vzpomenu ty největší hříšníky: Hron 2x, Škula 2x, Minář 1x. A to jsou jen ty nejvyloženější. Pak však béčko nepochopitelně vysadilo a nebýt brankáře Budi a jeho vynikajícího zákroku, mohli hosté srovnat. Naštěstí se tak nestalo.

Ve druhéhém pločase udělali trenéři změny. Do pole poslali časem místo Hrona, Krejčího, Horáka a Sedláka, Hrušku J., Hrušku L., Zárubu a Jaška. Ovšem Baník pokračoval stylem z konce první půle. To znamená špatně. A opět zasahuje Buďa. Poděkujte mu kluci. Baník má zpět gólmana s velkým G. Je to talent k nezaplacení. Tento moment je, jak se ukázalo v pozdějším vývoji utkání, zlomový. Kluci se oklepali, vzpoměli si, že jsou tu kvůli fotbalu a začali produkovat to, co se jim s úspěchem dařilo v poločase prvním. Rychlá kombinační hra a okamžitá střelba, pokud se dostanou na dostřel. Fotbalově osvědčená taktika se ukázala jako velice účinná. Vynikající obrana dirigovaná Švancarou a stále se lepšícím Hruškou L., spolu s Hruškou J. a fantastickým a nestárnoucím Šmídem, začala zásobovat útok.Ten se kombinací stále více a více dostával do hloubi pole soupeřovy obrany. Máme převahu místy až drtivou a fanoušek se začíná pěkným fotbalem bavit. Nelituje toho, že nedělní odpoledne obětoval béčku. To se mu totiž odměňuje excelentním výkonem. Nejdříve Krejčí po parádní přihrávce Záruby zvyšuje na - 2:0. A o dvě minuty Šmíd dorážkou zvyšuje na - 3:0. To už jsme byli  výkonem týmem z prvního poločasu. Zdařilý a povedený zápas pak ukončila branka v poslední minutě a zakončovatelem byl po ukázkové akci Lišky agilní Záruba - 4:0.