15.kolo Višňové - Baník 1:2

29.03.2009 09:14

muži Višňové A - muži Baník Zbýšov A 1:2 /branky: Zavřel 1x, Kameník 1x

Sestava: Prečan - Pernica P., Vespalec, Kameník,Čech - Šrámek, Horký, Langer, Skokan - Zavřel, Rozsiczka

Baník začal impozantně a ukazoval drápky hned od prvních minut utkání. Domácí pořádně zaskočil v 5.minutě. To se k míči dostal Zavřel před pokutovým územím patičkou naservíroval balon Horkému, ten mu ho vrátil a prvně jmenovaný se ocitl sám před gólmanem. Hráčovi jeho kvalit pak už nebyl problém otevřít skóre - 0:1. Velice pohledná a překrásná akce, za kterou pochvalu zaslouží oba dva aktéři. A naše mistrovská hra pokračuje dál. Prakticky celou část tohoto dění držíme pevně otěže v rukou my. V 17.min. se jako tank do pokutového území vřítil Rozsiczka a byl nekompromisně stržen za rukáv. Sudí píská penaltu. K míči se staví Kameník a profesionálně ji proměňuje - 0:2. Ve 22.min. další šance. Horkého střela jen těsně míjí  levou tyč domácích. Kluci hrají jako dobře seřízený orchestr. Nedávají domácím vůbec příležitost, aby ani náznakem ohrozili Prečana. Prostě obrana v této době hraje na jedničku. Ve 44.min. můžeme zvýšit skóre. Ve vápně je faulován s chutí hrající Zavřel, ale píšťalka rozhodčího zůstala nepochopitelně němá. Pánové, kde si myslíte, že jste. Dvě penalty proti domácím za jednu půlku se nepískají.

Všichni fanoušci si mysleli, že koncert z prvního poločasu bude pokračovat i v poločase druhém. Zvláště po tom, když jsme začali velikou šancí. To Skokanovu dělovku brankář vyráží jen konečky prstů nad břevno.  V 53.min. nám pořádně zatrnulo a vrátilo nás opět z výšin do reality. Po hrubé chybě, do té doby bezchybné obrany, Višňové snížila - 1:2. To už na hřišti místo Horkého hrál Prnica R. Domácí pookřáli a Baník vyklidil pole. Jako by se bál o výsledek. I když šance na naší straně byly. Jako např. v 64.min. To centr do vápna zpracovává Zavřel, jemně postrčí Langerovi a tomu bombu k tyči vyráží gólman na roh. Pak v 67.min. Kameníkova chytrá střela jen těsně míjí břevno. V 72.min. se probíjí  do obrany domácích Rozsiczka, spolu s Šrámkem se nezadržitelně řítí na osamoceného obránce, Šrámek posílá míč do prázdné svatyně, avšak ten nemá pořádnou razanci a proto ho domácí pohodlně odkopávají do bezpečí. V 81.min. střídá Šauer Vespalce a je evidentní, že se bude hrát na zdržovačku. A taky, že jo. Už se prostě nic důležitého nestalo.