naše starší přípravka reprezentovala Brno-venkov na krajském finále (15.6.2010)

16.06.2010 08:30

V Boskovicích jsme ostudu neudělali !!!

/ informace z turnaje doplněna o fotogalerii /

Po pátečním zisku okresního přeborníka stylem „last minute“ jsme dostali možnost reprezentovat OFS Brno – venkov na krajském finále v Boskovicích. V krásném boskovickém areálu jsme nastoupili bez nemocných Forala a Mertla, tedy pouze s 2 hráči r. 1999. Zbývajících 9 hráčů r. 2000 by si účast v krajském finále mohlo zopakovat eventuálně i v příštím roce. Sedm vítězů jednotlivých okresních fotbalových svazů a domácí pořadatelé bylo rozděleno do 2 čtyřčlených skupin. V naší skupině A se utkali zástupci okresů Brno – venkov, Blansko, Vyškov a Břeclav. Ve skupině B vítězové okresů Brno – město, Hodonín, Znojmo a domácí Boskovice. Utkání ve skupinách se hrála 2x10 minut, o umístění 2x15. Skupina B byla podle očekávání v režii 1. FC Brno. Zbývající utkání byla velmi vyrovnaná, nakonec ze 2. místa postoupili do semifinále poměrně překvapivě domácí Boskovice. Na sportovní školy ze Znojma a Hodonína – Šardic zůstaly pouze utkání o 5. resp. 7. místo.

V prvním utkání naší skupiny porazilo výborné Blansko vyškovské zástupce z Rousínova jednoznačně 3:0. Hned poté nás čekalo úvodní utkání proti MSK Břeclav. Při nástupu chasníků odkojených vínem nás jímala hrůza. Soupeř byl neuvěřitelně fyzicky vyspělý, naši nejvyšší hráči (Fojtík, Hanák) byli skoro o hlavu menší než většina protivníků. Začali jsme s celkem pochopitelným respektem. Do šancí jsme se dostávali velmi těžce, soupeř byl mnohem rychlejší a důraznější. Naše obrana však pracovala celkem spolehlivě. Do druhého poločasu nastoupil do útoku Suvdaa a hned za 2 minuty rozhodl. Nepovedená střela Šrámka vypadla břeclavskému brankáři z náruče a Suvdaa byl na správném místě – 1:0. Soupeře tahle branka dokonale zaskočila a po zbytek zápasu jsme se bránili celkem bez problémů. Jediným nebezpečím byl roh v poslední minutě, na který nedosáhli 2 volní hráči soupeře.

V dalším utkání porazil Rousínov zklamanou Břeclav 4:1 a výrazně tím zasáhl do postupové matematiky. Nás čekal duel s favorizovaným Blanskem, které jsme loni na kuřimském turnaji porazili 1:0.

Tentokrát jsme zcela objektivně na tohoto soupeře neměli. Hned ve 3. minutě kopalo Blansko trestný kop zhruba z 20 metrů. Do branky „se nacpalo“ asi 8 lidí. Polocentr – polostřela skončila přesně u levé tyče, Baňa míč vůbec neviděl – 0:1. Naši největší šanci zahodil Šrámek.  Do 2. půle jsme opět vyzkoušeli tah „Suvdaa na hrot!“, během 3 minut postupoval Martin hned 2x zcela sám na branku soupeře, urostlí obránci Blanska jej však stačili vždy včas zpacifikovat. V posledních 2 minutách jsme ještě 2x inkasovali, poprvé opět z trestného kopu, podruhé po samostatné akci výborného Prudila 0:3.

Ihned po tomto utkání jsme nastoupili proti Rousínovu. Situace byla jasná, pouze vítězství nás posouvalo do hry o medaile. Ovšem i tento soupeř byl nad naše síly. Proti opět velmi fyzicky zdatnému soupeři jsme se do šancí dostávali velice ztěžka. Do hry se vůbec nedostával Chlup, který se na středu zálohy utkával v nerovném boji s protivníky mnohdy o víc jak hlavu většími. Rozdíl roku byl velmi citelný. Muší váhy Břoušek, Šrámek, Suvdaa, Čavajský a Čechová od soupeřů odpadávaly jako hrušky. Poločas skončil 0:0. Hned v úvodu 2. půle chyboval Břoušek, soupeř nekompromisně - 0:1. Naděje na zvrat nám svitla ve 13. minutě. Ve vápně byl sražen Hanák, k penaltě se pochopitelně nikdo nehrnul. Nakonec se k ní postavil sám faulovaný a – nedal. V té chvíli bylo jasné, že na semifinále můžeme zapomenout. Konečnou podobu skóre dal při naší hře vabank rousínovský kapitán (nejlepší střelec turnaje) v 19. minutě 0:2.

Čekal nás tedy souboj o 5. místo proti soupeři zvučného jména – 1. SC Znojmo (vítěz E.ON Cupu – region Znojmo – Třebíč). Na obou týmech už byla zřetelně znát únava. Průběh utkání byl vyrovnaný, šancí minimum. Tu naši jedinou vyloženou zahodil Chlup, když promáchnul před prázdnou brankou. Došlo na penalty. Dali jsme šanci dobrovolníkům. K té úvodní se postavil „Jolly Joker z Véseku“ David Tkáč. Tvrdá střela k tyči – 1:0. Hosté – vedle. Po 1. sérii 1:0. Druhá série, další dobrovolník Čavajský. Milošek oklamal brankáře i sám sebe – 3 metry vedle !!! Znojmo – rána jako z děla do břevna / foto / – stále 1:0. 3. série Adam Břoušek – perfektně k tyči – 2:0 – KONEC. Na krajském finále jsme tedy obsadili konečné 5. místo, když se podíváme jaká mužstva skončila za námi – rozhodně se stydět nemusíme. Je možné (a celkem pravděpodobné), že Kuřim by na našem místě uspěla se svými výbornými hráči r. 1999 ještě lépe, ale …. My můžeme doufat, že v příštím roce v okresním přeboru opět uspějeme a dostaneme šanci se poměřit se soupeři stejně starými, v tom případě bychom měli ambice určitě vyšší. Takto bereme tento turnaj jako výbornou zkušenost a odměnu za vydařenou sezonu 2009/10.