přátelsky Baník - Litobratřice 2:2

29.07.2017 20:40

Sestava: Kubín - Chlup, Barvíř, Vespalec, Záděra - Schmid, Elisseev, Suvdaa, Matějka - Rozsiczka, Šrajtl. Náhradníci: Vališ, Navrátil, Eliáš. Branky: Šrajtl 2x. Notně oslabené mužstvo áčka (chybělo minimálně 6 hráčů) a za úmorného vedra přivítalo ke druhému přáteláku družstvo Litobratřic, které, jako my, postoupilo z III.třídy znojemského okresu do OP. Pikantní na tomto utkání bylo to, že je trénuje bývalý (a vynikající) hráč Baníku Zdeněk Záděra. Jeho syn naopak hraje za Baník.

Obě mužstva od začátku nasadila obrovské tempo. Dá se říct, že si hosté během 10 minut vytvořili 2 šance, které Kubín bezpečně vykryl. Z úvodních tutovek si naši nic nedělali a vlastně z první loženky v 17.min. otevíráme skóre. Branka padla po závaru před pokutovým územím hostů. Míč se dostal ke Šrajtlovi a Kuba bodlem - 1:0. Kluci pak mohli navýšit skóre ve 20.min., ale Rozsiczka nastřelil pouze tyč. Naše vývoj zápasu uspal a za naší pasivitu jsme potrestáni. Ve 22.min. zbytečná chyba na půlce a po ztrátě míče soupeř vyrovnává - 1:1. Ve 26.min. spalujeme 100% loženku. Rozsiczka jede v sólu sám na brankáře a jeho pokus končí snad půl metru vedele. Pak se hra rozdrobila a hrálo vlastně od vápna k vápnu. Trochu vzruchu přinesla 38.min. Vespalec uvolnil Matějku uličkou a la Messi, ten se snažil udělat kličku gólmanovi, ale vracející se obránce mu balon pohodlně sebral.

Do druhé části vystřídal Elisseeva Navrátil. I přes to, že panovalo obroské vedro i druhý poločas začal v bystrém tempu. A pro nás začal krásně. Rozsiczka  ve 49.min.utekl po lajně, nahrál nezištně pod sebe na Šrajtla, Kuba si perfektně míč zpracoval a přímo z voleje bombou - 2:1. Naši převzali na dlouhé minuty iniciatívu a začalo se jim dařit kombinačně. V 63.min. se mohl zapsat jako střelec Vespalec. Proháčkoval se celou obranou a najednou je sám - osamocený před brankářem. Ten mu jeho tutovku vykryl. Nedáš, dostaneš. Hned v 68.min.se do naší obrany dostali dva útočníci. Jeden z nich podél brankáře - 2:2. S přibývajícími minutami ubívají oběma mužstvům síly. I přes to, Kubín likviduje během pár minut tři tutovky soupeře. Opět krásný zápas, který potěšil všechny fanoušky Baníku.