přátelsky Baník - Zakřany 8:1

24.05.2017 15:53

Sestava: Prečan - Chlup, Barvíř, Vespalec, Navrátil - Schmid, Elisseev, Šrajtl, Záděra - Nekuža, Foral. Náhradníci: Kozel, Suvdaa, Matějka. Branky: Nekuža 3x, Foral 2x, Šrajtl 2x, Elisseev 1x.

K prvnímu přáteláku si Baník pozval sousední Zakřany. Pikantní na věci bylo, že my jsme postupovali mimořádně z druhého místa III.třídy do OP, kde jme nahradili právě Zakřany, které naopak z OP sestoupily do III.třídy. A měl to být tedy zápas docela vyrovnaný. Nekonalo se tak. Výsledek zcela odpovídá o naší převaze, vlastně po celé utkání. Kdo přííšel na stadion po 18.minutě nevěřil vlastním očím. Na tabuli svítilo 5:0 pro domácí. To se nejdříve dvakrát za sebou trefil Foral (ve 2.min. 1:0 a v 6.min. 2:0), další banán přidal Elisseev v 11.min. 3:0, ve 14.min. byl úspěšný Šrajtl 4:0 a na 5:0 v 18.min. lobem přehazuje vyběhnuvšího gólmana opět Kuba Šrajtl. Převaha našich je až zdrcující. Hosté mají sem tam nějakou šanci, ale vše řeší naše obrana a gólman Prečan. Nakonec se i soupeř dočkal branky. V 31.min. ve výskoku doráží míč tělem do naší sítě a poločas končí 5:1.

Po přestávce nastoupil místo Schmida a Vespalce Suvdaa s Kozlem. Ti se pak hokejově střídali ještě spolu s Matějkem během celého druhého poločasu. A naše převaha pokračuje dál. Zpočátku se naši ne a ne trefit. Všechny pokusy končí na rukavicích a kopačkách brankáře Zakřan anebo mimo tři tyče. Gólové trápení ukočil až v 57.min. Nekuža nechytatelnou bombou 6:1. Pak se znovu nic nedělo. Až se v 80.min. rozsvítilo. Marek Nekuža převzal míč, vnikl do přetížené obrany, obešel i padajíciho gólmana a pohodlně 7:1. Zakřanští úplně rezignovali na fotbal a toho využil výborný Nekuža a svým hattrickem nádherně vymetl pavučinu 8:1. Bylo to sice přátelské utkání a v něm se na výsledek nehledí. Pochvalu zaslouží naši ne za počet branek, ale jak k nim dospěli. Ani jedna branka a ani jedna tutovka co si vytvořili nebyly dílem náhody, ale po nádherných kombinací, vyšachování celé obrany atd. A hlavně, a to bych podtrhl dvakrát tlustou čarou, nebetyčný rizdíl ve fyzické kondici mezi námi a soupeřem. První půlku nám Zakřany jakž takž stačily, ale v druhé polovině úplně odpadly.