přátelsky: dorost ČAFC - dorost Baník 3:3

21.03.2010 15:17

st. dorost ČAFC Židenice - dorost Baník Zbýšov 3:3 (1:0) /branky: Šrámek 2x, Koza 1xpřátelsky: dorost ČAFC - dorost Baník 3:3

sestava: Cabejšek - Koza , Souček, Pokorný O., Molnár - Bareš , Šrámek, Kožíšek, Kozel ,Bazal, - Šrajtl
náhradníci: Nekuža, Dorazil, Všetečka

Utkání začalo v 16:30 za pěkného fotbalového počasí na UT Janouškova v Brně podle očekávání za vzájemného oťukávání. Zápas měl ukázat, jak daleko je od nás Krajský přebor a tím pádem jak se vypořádáme s pro nás tak atraktivním soupeřem.  Souboj měl od začátku dobrou úroveň a nad očekávání vyrovnaný průběh. Šancí na obou stranách bylo víc než dost, bohužel jako první udeřila Čafka.  Po individuální útočné akci a po trestuhodném a nedúsledném bránění středu hřiště prošel hráč Židenic sám od půlící čáry až k našemu vápnu, jednoduchou klikou se zbavil obránců a nedal Cabejškovi šanci - 1:0. I po vstřelené brance jsme hrozili brejky, bohužel,  bez nápadu anebo za zbrklého řešení, které naše zkušené útočníky provázelo prakticky celý zápas.

Do druhého poločasu jsme udělali několik změn v sestavě. Zatímco první poločas jsme odehráli více ze zajištěné obrany a rychlých brejků, trošku jsme zariskovali a začali hrát ofenzívně, bohužel snaha o vyrovnání nás stála druhý a prakticky i třetí gól. Druhá branka padla opět přes střed hřiště, když jsme před útočícím hráčem ustoupili až po naše vápno a ten si pohodlně, nikým neatakovaný, z asi 22m vystřelil, střela zaplavala a bylo to - 2:0 . Uběhlo ani ne pět minut Čafka zahrávala roh a po naší nepozornosti, kdy zahráli nakrátko, měl hráč Židenic trestuhodně tolik času, že si mohl míč na rohu našeho vápna připravit ke krásné střele a bylo to - 3:0. Co mě potěšilo a čeho si cením je fakt, že se kluci za tohoto stavu nepoložili, ale naopak je to nakoplo k výbornému výkonu. Pomohla k tomu prakticky blesková odpověď po pěkné akci a zakončením Šrámkem3:1. Dorostence to vyhecovalo k ještě větší aktivitě. Pak několikrát stála štěstěna na naší straně při šancích brněnských, ale rozhodli jsme se i přesto zariskovat a vsadit vše na útok. Nakonec se to vyplatilo a po tlaku jsme si vynutili standartní situaci ze které po naučeném signálu střílí  Koza nejhezčí branku utkání - 3:2. Čafka najednou znejistěla a začala dělat chyby. Po jedné z nich jsme po krásné individuální akci Šrámka vyrovnali a zvrat v utkání jsme mohli dokončit  5min. před koncem po pěkné akci Dorazila.    /informace dodal trenér Kozel/