přátelsky: muži Bohunice - muži Baník A 3:1

25.02.2010 13:41

muži Bohunice A - muži Baník A 3:1 /branka: půjčený hráč 1x

Až k neuvěření jaké sehrálo naše áčko dva výkonnostně rozdílné zápasy během čtyř dnů. Nejprve katastrofální výkon s muži Sp.Brno, aby si potom vše vynahradilo výborným výkonem proti účastníku krajské soutěže Tatranu Bohunice. Obrana hrála k nepoznání, hlavně ve druhé půlce. V ní tentokrát kraloval Davídek. Dařil se nám přechod z obrany do útoku přes obětavě hrajíciho Zavřela a tam se mi nejvíce líbil mladý Bareš, který nebojácně sváděl nerovné souboje s daleko zkušenější defenzívou domácích. Proč takhle nehraje naše áčko stále, je mi záhadou. A to jsme nastoupili v deseti, jedenáctého nám bohuničtí zapůjčili. A právě inkriminovaný půjčený vstřelil svému mateřskému mužstvu jediný náš gól. Sestava: Prečan - Kantor, Davídek, Matouš, Skokan - Kožíšek, Zavřel, Souček, půjčený hráč - Bareš. V této sestavé jsme začali ještě bez Rozsiczky, který přišel později. A byl to raketový nástup. Hned z druhého útoku ve 4.min. se nám podařilo otevřít skóre. Hostující hráč v našem mužstvu dostává perfektní přihrávku a neváhá. Vedeme i v oslabení - 1:0. Ve 12.min. zbytečný faul našich obránců v malém vápně, následuje penalta, která je bezpečně proměněna - 1:1. V 15.min. dostává krásnou přihrávku mladý Souček, je nemilosrdně sražen ve velkém vápně - penalta. K míči se staví Rozsiczka a školácky ji zahazuje. Stát se to tak v mistráku, tak by mě mohli hned napíchnout na ARO. Logicky jme se dostali do útlumu a domácím narostla křídla. Dvakrát musí zachraňovat výborný Prečan včasným vyběhnutím a následným pádem pod nohy. Ve 37.min. však už nestačí na centr do vápna, volný protihráč pohodlně do prázdné branky - 2:1. V 38.min. váháme s odkopem, do odraženého míče se zprudka opře bohunický hráč dělovkou do protipohybu Prečana - 3:1. K překvapení všech se naši nepoložili a neopakoval se tady propadák z minulé soboty. Ba naopak. Baník nastartoval motor na vyšší obrátky a začal hrát. První k ofenzívě zavelel Zavřel, který byl až do závěru náš nejlepší hráč. Jako nejzkušenější vzal na sebe vůdčí zodpovědnost, strhl svým výkonem na svou stranu zbytek týmu, běhal, padal do střel, nahrával, prostě dirigent jak se patří. Tak obětavě jsem ho hrát ještě neviděl. A můžeme i snížit. Ve 39.min. sudí neuznává Rozsiczkovi, podle mého, regulérní branku. Údajně pro ofsajd. Za minutu pak končí 1.poločas ( hraje se opět 2x40min.).

Druhá půle je věrným obrazem závěru poločasu prvního. Je nás tentokrát plné hřiště a jak už jsem uvedl, Zavřel svým výkonem strhl zbytek mužstva a nám, divákům, se naskýtá pořádně povedený fotbal. Jeden útok za druhým na obou stranách, střelba, šance, obětavé výkony obránců. Vůbec nebylo znát, že hrajeme o třídu níž, než soupeř a jsme víc jak vyrovnaným soupeřem. V 50.min. se svým dravým důrazem dostává Rozsiczka do vápna, prudká střela na kterou brankář nemá jen těsně míjí levý vingl. Hezká akce, bohužel nególová. Domácí se nenechávají zahanbit. V 60min. spalují tutovku podobnou té naší. Souboj končí ve vysokém tempu a fanoušek odchází spokojen. Viděl zápas vysoké úrovně. Klukům patří dík za předvedený výkon a nic na tom nemění fakt, že se prohrálo. Prohráli po boji, se ctí.