muži Líšeň B - muži Baník A 1:5

15.03.2009 12:15

Včera odehráli muži Baníku A další ze série přátelských utkání. Soupeřem mu byli muži Líšně B. Trenér Rozsiczka měl k dispozici už skoro celý základní kádr s kterým počítá na jarní mistrovskou sezónu (chyběl pouze Pernica R.Prečan). Kluci byli dost nabuzení, protože s Líšní B máme z loňské sezóny zápornou bilanci, když jsme ve třech vzájemných utkání  uhráli pouhé dva body za dvě remízy a se záporným skórem 3:5.  Do první půle naběhlo těchto 11 borců: Tesař - Čech, Vespalec, Rozsiczka, Skokan - Horký, Kameník, Kantor, Šrámek - Hron, Šauer. Už ve 2.minutě jsme zahrozili. To se po rychlém protiútoku dvojice Hron-Šauer ocitají oba v malém vápně, bohužel chybí gólové zakončení. A když naši zjistili, že soupeř není až tak nebezpečný, začali kousat dál. Jejich mírná, ale zřetelná převaha vyústila zaslouženě k vedoucí brance. Padla ve 23.min. a autorem byl Hron. Po ideálním pase od Kameníka z nemožného úhlu podstřeluje brankáře domácích - 0:1. Ve velmi pěkné hře pokračujem dál. Ve 28.min. jedou opět dva naši rychlíci sami na brankáře. Hron je asi 3m před vápnem sražen a sudí píská přímý kop. Míč si staví Rozsiczka a točeným míčem vymetá pavučinu - 0:2. Krásná branka. Pak jsme ale z nepochopitelných důvodů vyklidili pole, místo toho, abychom své převahy využili a ve svém tlaku pokračovali. Stáhli jsme se do ulity a soupeř zákonitě trestal. Využívá dvojnásobné chyby zálohy a pohodlně snižuje - 1:2. Tak skončilo prvních 45 minut.

Kdo nestihl úvodních pár minut 2.poločasu a zdržel se třeba na pivě, přišel o další branku v síti domácích. Jejím autorem byl Šrámek - 1:3. Nestihl také změny v sestavě a musel se dodatečně informovat. Na druhou část utkání vypadala sestava takto: Tesař - Čapka, Vespalec, Kameník, Pernica P.- Šrámek, Langer, Kantor, Skokan -  Rozsiczka, Zavřel. Baníku narostla křídla a jeden útok za druhým se valí na soupeře. Ten jen z námahou naše ataky odvrací.Tatam je letargie a bojácnost ze závěru prvního poločasu. V 55.minutě se opět mění skóre. Po závaru před velkým vápnem se k odraženému míči dostává Langer a skákavou střelou k tyči nedává gólmanovi šanci - 1:4. No a pak už na place existuje jen jedno mužstvo. Baník Zbýšov. Domácí rezerva zcela rezignovala. Prostě odešla, našemu tempu nestačila. Dokladem toho byla pátá branka. Padla v závěru utkání po sérii našich vyložených 100% šancí a byla vůbec najhezčí. Baník se dostal až do velkého vápna soupeře, kde trojice našich borců rozehrála koncert, za který by se namusel stydět ani hvězdný útok Barcelony. Milimetrovým ťukecem po ose Rozsiczka-Langer-Zavřel se posledně jmenovaný ocitá sám před brankářem a prakticky do prázdné branky zakončuje naše vysoké, ale zasloužené vítězství - 1:5.