přátelský zápas Velké Meziříčí - muži Baník A 2:0

03.02.2009 00:00

muži Velké Meziříčí A - muži Baník Zbýšov A 2:0

Před odjezdem na soustředění do Svratky  sehrál Baník přátelský zápas s  účastníkem divize V. Meziříčím. Kdo tam byl, jako pozorovatel, či fanda, tak ze zápasu skoro nic neměl. Hrálo se totiž v 18:00hod., za umělého osvětlení a za pravého anglického počasí. Mlha byla hustá a lepkavá, pofukoval studený vítr a ať se člověk postavil na hřišti kamkoli viděl pouze 1/3 hrací plochy. Proto hodnocení utkání a hráčů nemá vypovídající hodnotu a reportáž bude velice kusá. Trenér Rozsiczka postavil tuto základní sestavu: Prečan - Čech, Pernica Radek, Rozsiczka, Pernica Přemysl - Skokan, Kameník, Kantor, Šrámek - Hron, Horký.

Domácí na nás vletěli a hned od prvních minut dali o sobě znát, kdo je tady favoritem. Během 10 minut vedli 2:0 a měli tři-čtyři obrovské šance, které Prečan a obrana jen z potížemi odvracela. Vypadalo to na pořádný debakl. Pak se naši uklidnili, zpřesnili hru a kupodivu začali domácím stačit a několikrát ohrozili soupeřovu bránu. Utkání se pak ve vyrovnaném tempu dohrálo do konce poločasu.

Do druhé půle vyměnil trenér Čecha, Skokana a Hrona za Šauera, Lišku a Buriana (z dorostu). A další vývoj utkání pokračoval jako přes kopírák hry z prvního poločasu (kromě vstřelených branek). Velmez na nás vletěl a první čtvrthodinku jsme nrvěděli kam dřív skočit, pak jsme utkání vyrovnali a v tomto duchu se dohrávalo až do konce. Za zmínku stojí naše obrovská šance, kdy se Liška dostal na dostřel brány domácích, tvrdě vypálil, ale bohužel, jeho střela se odrazila od břevna.