první prohra áčka mužů v přípravě

04.03.2014 08:16

Muži Hrotovice A - muži Baník A 8:5.

Vzhledem k tomu, že v sobotu panovalo jarní počasí, hrál se další náš přátelák na přírodní trávě v HrotovicíchSestava: Náhlík - Šeliga, Vespalec, Patocs, Večeřa - Bím, Straka, Jašek, Kazda - Mužíček, Nekuža. Náhradník: Juris. Branky: Mužíček 2x, Straka 1x, Nekuža 1x, Bím 1x.

O naší celkové prohře rozhodl první poločas a začátek poločasu druhého (do 50.min. minuty bylo na ukazateli skóre už hrozivých 0:5!!). Sice jsme měli první velkou šanci Jaškem v 5.min., ale jako první se z branky radovali domácí. V 6.min. udělala naše obrana kiks a rázem se míč třepetá v naší síti - 1:0. Hrotovice se do nás zakously a nedarovaly nám ani vteřinu času ani metr prostoru. V 15.min. se radují podruhé. Po centru do vápna následuje hlavička z malého vápna, tu stačí Náhlík ještě vykrýt, ale na dorážku už nestačí - 2:0. Tlak narůstá a domácí nastřelují v 17.min. břevno. Naši ne a ne se chytnout. Vázne kombinace, nahrávky jsou nepřesné a když se dostaneme na dostřel, tak muška je vychýlená. Předvedl nám to ukázkově ve 21.min. Kazda, který zahodil 100% loženku. A hrotovičtí nás trestají znovu. Ve 29.min. uteklo jejich křídlo, poslalo do brejku rychlonohého spoluhráče a ten pohodlně k pravé tyči - 3:0. Klukům nelze upřít snaha, ale pouze snaha netačí. Nejhorší však bylo na našich to, že čím více jsme se snažili, tím větší nervizita na kopačkách.

Do druhého poločasu nastoupil místo Náhlíka Juris, ale během 5 min. 2x inkasuje a naši jsou na ručník. V 50.min. je to už 0:5!! (z našeho pohledu). V 53.min. proběhla snad nejhezčí akce celého utkání. Vespalec našel z trestného kopu milimetrově Mužíčka, ten si dovolil udělat i kličku brankářovi a pohodlně - 5:1. V 57.min. utekl Nekuža, byl faulován a Straka z penalty - 5:2. Trochu jsme se nadechli, ale domácí nás opět sráží do kolen. Po přesné přihrávce v 60.min. následuje rychlý brejk - 6:2. Z akce jako z předešlé a jako přes kopírák. V 61. min. Nekuža a v 62.min. Mužíček snižují na rozdíl dvou gólů - 6:4. Naše aktivita je v 67.min. však znovu zbržděna sedmou brankou. Opět rychlý útok, přesná přihrávka do brejku - 7:4. Kontrujeme v 75.min. brankou Bíma - 7:5. Výkon našich se ve druhé části hry diametrálně odlišuje od výkonu z první půlky. Konečně kombinujeme a daří se přihrávky.  Baník ve snaze vyrovnat otevřel obranu a vše vrhl do útoku. Co ale v té době zahodili šancí!! Klidně mohli otočit skóre v náš prospěch. 3x Mužíček, po jedné Náhlík a Bím. To jsem zaznamenal jen ty super vyložené. Bylo jich ale víc, protože domácím docházeli síly a zápas dochodili. Přesto se radovali nakonec oni. V 86.min. upravují fotbalovou přestřelku na - 8:4.