první z plánovaných přáteláků A mužů skončil zaslouženou plichtou

12.07.2009 14:49

muži Baník Zbýšov A - muži Ivančice A 2:2 /branky: Zavřel 1x, Souček 1x, hráno v Zakřanech

sestava: Prečan - Čech, Šrajtl, Rozsiczka, Skokan - Langer, Zavřel, Horký, Souček - Hron, Kozel

Na perfektně upraveném hřišti v Zakřanech se dostavili hosté k přáteláku pouze v deseti a toužebně očekávali jedenáctého, neboť Baník se nezalekl zvučného soupeře( hraje v krajském přeboru a ještě na podzim měl postupové ambice) a hrál s ním od začátku víc, jak vyrovnanou partii. Nakonec se ukázalo, že Ivančice byly lepší v oslabení, neboť ačkoliv hendikepováni, ujaly se jako první vedení. Ve 13.min. se jako tank vřítil do našeho vápna hostující útočník a těsně nad zemí k tyči nedal Prečanovi šanci - 0:1. Gól nás však nepoložil a k překvapení všech, hlavně vančáků, jsme začali rozvíjet kombinační hru. Myslel jsem, že se nám začalo dařit proto, že hrajeme v početní převaze a proto následné šance, které přicházely vyplývaly z této výhody. Ale opak byl pravdou. Když jsme hráli o jednoho víc, tak jsme prohrávali. Síly se pak vyrovnaly a my jsme stačili vstřelit 2 branky. Ale zpět k utkání.  Nejdříve zahrozil Zavřel. Po nádherné kolmici od Kozla se ocitá před gólmanem, těsně vedle levé tyče. Ve 25.min. se dostavují dva chybějící hosté a Ivančice pokračují v plném počtu. Za 8 minut nato můžeme inkasovat podruhé. Hostující útočník je zkosen v našem vápně, následnou penaltu Prečan kryje. Bravo Pepíku!! Od tohoto okamžiku se hra vyrovnala a v závěru poločasu jsme mohli i vyrovnat. Na pravém křídle se ocitá sám ve vápně falešné křídlo Čech a střelu z úhlu brankář jen s námahou vyráží na roh.

I ve druhém poločase naše aktivita neupadá. Už v 48.min. Hron pálí přímo z první a jen těsně míjí. Na naše je radost se dívat. S potěšením fanoušci kvitují, že proti vysokému favoritovi hrajeme otevřenou hru a oplácíme mu stejnou mincí. Rychlostí, kombinací, kreativitou, střelbou a z toho vyplývajícími šancemi i brankami. Záměrně se nerozepisuji o šancích Ivančic. I na jejich straně bylo několik. Ale od nich se to čekalo. My jsme byli zvědavi na naše barvy. A Baník mile překvapil. Až neuvěřitelně fotbalově drze si počínal a začal  pomalu soupeře rozebírat. A to se nám bohatě vyplatilo. V 54.min. padá překrásná branka, kterou vymyslel geniálně Horký. Posílá za záda obrany Zavřela a jeho panenkovský lob končí v síti - 1:1.( Pro pamětníky. Něco podobného předvedl loni na podzim v Tuřanech. Tam však tuto genialitu realizoval spolu s Rozsiczkou. Vyhráli jsme touto brankou 1:0). V 61.min. ukazuje své umění opět Prečan. Tutovku hostí vyráží na roh. V 75.min. je na nás odpískána velmi přísná, už druhá, penalta.Tentokrát se vančičtí nemílí - 1:2. Ale ani tato nespravedlnost nás nepoložila. V 80.min. sice hosté mohli zvýšit, ale už překonaného Prečana zachraňuje břevno. Fotbalové pravidlo nedáš-dostaneš platí i pro Ivančice. Prakticky za minutu se po nádherném úniku po pravém křídle uvolňuje velice agilní Hron a jeho ještě nádhernější příhrávku zužitkovává Souček - 2:2. Hosté jsou dost zaskočeni naší aktivní hrou a mohou být rádi, že nakonec neprohráli. V 86.min. spalujeme 100% tutovku. A podobá se jako vejce vejci šanci z 81.minuty. Hron posílá do role statistů celou obranu, centruje do vápna, Kozel se řítí sám na brankáře, ale bohužel, nastřeluje mu poze nohy. Zápas končí spravedlivou remízou a fanda ze Zbýšova odjíždí ze Zakřan s velmi dobrými pocity. Kluci, když budete hrát pořád s tímto nasazením, určitě se v 1.A třídě neztratíte. Největším kladem utkání však byl výkon trojice dorostenců. Trenér Zavřel se nebál je nasadit hned od začátku a ti se mu odvděčili super výkonem. Zvláště Kozel se Šrajtlem řádili v obraně jako staří mazáci a vůbec se nezalekli velkých jmen jako jsou Štork, či Čožík.