8.kolo Rajhrad A - Baník A 2:0

26.10.2009 10:40

K dalšímu těžkému mistrovskému utkání jsme zajížděli do Rajhradu. V našem prvním vzájemném utkání v této sezoně jsme v poslepované sestavě utrpěli krutý debakl 8:0. Tentokrát jsme se museli obejít bez nemocného kapitána Šrámka. I když jsme podali celkem solidní výkon, kterému není moc co vytknout, na velice silného soupeře to nestačilo. O to víc jsou nepochopitelné výsledky Rajhradu proti ostatním mužstvům !!!
Domácí začali velkým tlakem, odolávali jsme s vypětím všech sil, dvakrát nás podržel Nevřivý. Prohrávali jsme všechny souboje ve středu hřiště, na nezvyklé pravé straně se vůbec nedařilo Suvdaovi, Čechová na levé záloze podstupovala nerovné souboje s protihráčem o dvě hlavy vyšším. Paradoxně po 10 minutách, kdy největší nápor polevil, jsme poprvé inkasovali. Foral nezareagoval na náběh útočníka, ten dostal přesnou nahrávku do ulice, Nevřivý v brance zaspal a Ryšánek s přehledem - 1:0. Přesně tohle našim útočníkům chybí !!! I nadále nás domácí přehrávali, Chlup ve středu hřiště sám na vše nestačil. Jako blesk z čistého nebe přišla naše první šance, Čavajského samostatný únik však zneškodnil perfektním vyběhnutím domácí brankář. Hned za 2 minuty naprosto totožná situace, Čavajský opět sám na branku, ovšem jeho ukvapená střela skončila vedle. Do kabin se tedy šlo za stavu 1:0 pro domácí.
Ve druhém poločase byl k vidění v rámci této věkové kategorie výborný fotbal. Zvýšeným nasazením jsme domácí dokázali zatlačit. Po přiťuknutí Čechové se do míče opřel Chlup a jeho tvrdá střela skončila na spojnici tyče a břevna !!! Hned za minutu to po individuální akci zkoušel znovu Chlup, jeho bombu do šibenice zneškodnil neuvěřitelným zákrokem výborný brankář domácích, k odraženému míči se dostal Suvdaa a ze 2 metrů překopl prázdnou branku !!! Tento moment definitivně pohřbil naše naděje na bodový zisk. Po zbytek zápasu jsme si už další podobné příležitosti nevytvořili, naopak několikrát nás podržel Nevřivý. V závěru utkání jsme již hráli vabank, v útoku Břoušek s Čavajským, vzadu jen Fojtík s Foralem. V předposlední minutě Fojtík nastřelil ruku rajhradského hráče, přestali jsme hrát, rozhodčí nepíská a z následného brejku Cechmeister zvyšuje na konečných - 2:0.
Absolutorium si za svůj výkon zaslouží Chlup, který v sobotu odehrál i celý zápas za mladší žáky. Pochvalu si zaslouží i Nevřivý ( až na to zaváhání při první brance ) a Foral.
Bohužel každý rok věku je v této kategorii hrozně znát a zatímco většina mužstev se opírá především o hráče r. 1999 ( kromě Kuřimi ), my hrajeme se zcela totožnou sestavou jako v loni v mladší přípravce. Naše "99" můžeme použít pouze jako alternaci.
Ve středu nás čeká souboj na hřišti vedoucího celku v Tišnově, pokud budou domácí kompletní můžeme pouze překvapit. Důležitější utkání sehrajeme v neděli na domácím hřišti proti Ivančicím, kdy bychom chtěli udržet domácí neporazitelnost.