17.08.2009 11:41

SK Říčany - Baník Zbýšov  3:0 (0:0)
sestava: Škula D. , Matějka , Fejta , Hruška J., Jašek , Liška , Záděra , Škula J., Záruba , Hron, Minář
náhradníci: Horák, Eliáš.
Do utkání jsme nastupovali s cílem získat body, i když jsme si byli vědomi oslabení o Marka Schmida. Prvních 15 min. bylo vyrovnaných. V následném čase domácí získávali stále více míčů po našich nepřesných přihrávkách. Říčany se neustále tlačily k naší brance, avšak vstřelit branku se jim nedařilo, přestože měly více ze hry. Obrana Baníku fungovala do té doby vcelku spolehlivě. Útočníci domácích se dostali jen k několika nepřesným střelám mimo bránu.  My jsme se dostávali do šancí jen velmi těžko. Ale když jsme si ji vytvořili, hned bylo zle. Důkazem toho byla 29.min. Do odkryté obrany se podařil velmi dobrý pas Fejtovi na nabíhajícího Hrona. Hron pak zakončoval přehozením brankáře. Gólman využil své výšky a míč chytil. Hra se dál odvíjela poměrně stereotipně - naše chybná rozehrávka a útok domácích. A tak pořád dokola. Konec poločasu nabídl Zbýšovu další šanci v podobě samostatného uniku Fejty, který ale zakončil při přehazování brankáře metr nad. Poločas skončil 0:0.

Do druhého poločasu vystřídal Jaška Horák. Na hřiště jsme šli poločasový výsledek udržet. Domácí po přestávce zvýšily tlak. O jejich velikém náporu hovoří i to, že jsme se k první střele na branku dostali až v 60 minutě. I v dalších minutách nás domácí přehrávali, což jim vyneslo v 70. minutě branku. Rozhodčí dost chybovali a vše vyvrcholilo faulem na Hrona před vápnem domácích, který zůstal nepotrestán. Následovala 76. minuta a druhá branka domácích. To už nás definitivně zlomilo a zápas jsme víceméně dohrávali. V 85. jsme ještě obdrželi třetí branku, která již nic neřešila. Doufám, že příští zápas v Řeznovicích nám vyjde lépe.  /komentář zaslal M.Fojtík - sekretář FO Baník Zbýšov/