5.kolo Tišnov A - Baník A 2:1

04.10.2009 18:41

AFK Tišnov - Baník Zbýšov 2:1 (0:1)
Branka: Chlup 1x

K dalšímu mistrovskému utkání zajížděla naše starší přípravka na hřiště vedoucího celku do Tišnova. Poprvé v sezoně jsme disponovali kompletním kádrem a přesto, že jsme věděli, že Tišnov má velice silný ročník 1999, jeli jsme si pro body. Tím spíše, když jsme na místě zjistili, že ti nejlepší z tišnovské přípravky odjeli s mladšími žáky.
První poločas byl naprosto jednoznačnou záležitostí našich barev. Domácí se prakticky za celý poločas nedostali za půlku a kdyby jsme v poločase vedli 5:0, nikdo by se nemohl divit. Naši jedinou branku vstřelil Chlup střelou z 12 metrů. Další šance jsme trestuhodně zahodili ( Chlup - tyč, Habáň, Suvdaa, Šrámek ). Nevřivý v brance se dotkl 2x míče po našich malých domů.
Co se však dělo na hřišti ve druhém poločase si nedokážu vysvětlit a hodně práce by s tím měl i diplomovaný dětský psycholog. Naše hra ztratila jakýkoliv systém a výkony některých jednotlivců byli doslova tragické. Ať jsme zkoušeli cokoliv, nic nepomáhalo. Břoušek s Čavajským byli osmým hráčem soupeře. Chlup se Šrámkem celý poločas probrečeli. Bezzubé domácí vrátil do hry svou chybnou rozehrávkou Foral, jeho chybu domácí potrestali - 1:1. To nás definitivně srazilo do kolen. Opět se ukázalo, že naše psychicky labilní mužstvo se nedokáže porvat s nepříznivým vývojem. A ti co by měli být oporami, zklamali nejvíce !!! Přizpůsobili jsme se soupeři a jeho "flákané", bohužel obránci Tišnova se do míče aspoň trefovali, což se o naší obranné trojici říct nedá. Náš trapný výkon byl dovršen 8 minut před koncem, kdy na další dlouhý odkop naše obrana nereagovala, Nevřivý v brance opět spal a domácí útočník rozhodl - 2:1. Po zbytek zápasu jsme soupeře zatlačili před branku, ale ani hlavička Suvday, ani střela Šrámka vyrovnání nepřinesla. Infarkový stav trenérů dovršil po zápase svoji otázkou Milošek Čavajský, když se s úsměvem zeptal : "A kolik to skončilo ?"
V úterý zajíždíme k přátelskému utkání do Rapotic, kde dostanou příležitost náhradníci a nové "posily". O moc horší, než výkony některých našich opor, to být nemůže. A třeba budou aspoň bojovat, což je pro některé hráče základní sestavy, pojem naprosto neznámý !!!  /informace dodal trenér Vespalec ml./