Včerejší přátelák B-mužů

08.03.2009 15:04

Baník Zbýšov B - Sokol Zbraslav  0:1

Rezerva Baníku si zajela do Brna na Janouškovu sehrát přátelák se Sokolem Zbraslav. Byla to náhrada za Áčko, které pořádalo zabíjačku na stadioně pro všechny aktivní hráče Baníku včetně přípravky, žáků i dorostu. Odjela v nevídaném počtu 16 hráčů včetně dvou dorostenců, což je velice sympatické a trenéra Vespalce st. to velice ctí. A protože naší soupeři se potýkali s marodkou a přijelo jich pouze 9, tak my jsme si mohli dokonce dovolit takový luxus, že jsme jim mohli půjčit dva hráče do pole. Což se dělo většinou naopak. Ale teď pár slov k zápasu.  Naše sestava v I.poločase byla: Škula D. - Dorazil(dorost), Sedlák, Procházka M., Hruška L., - Liška, Šmíd, Škula J., Kozel(dorost) - Hron, Minář. Byl půjčen Matějka a Horák. Protože nebyl sudí, pískal Hruška Jinřich (Baník).

Začátek nic moc. Bylo evidentně vidět, že naši hrají poprvé spolu po dlouhé zimní přestávce, zatímco Zbraslav prodělala společné soustředění na Sýkovci. A úroveň tomu nasvědčovala. Než se naši sformovali a trošku si na sebe zvykli, byla tu penalta. Po faulu obránců v našem vápně. Škula D. však nohama vyráží. To už jsme se trochu oklepali a začali hrát vyrovnanou partii. Musím však podotknout, že to byla vzácná chvilka, kdy se dařilo záloze. Jakmile totož vypadla s tempa a nedařily se jí přihrávky, hosté nás v pohodě přehrávali a dost lacino se dostávali před naší svatyni. To se například stalo v 32.min., kdy soupeř jel sám na bránu a Škula D. jen zázračně vyráží suprovku na roh. Zbytek poločasu pak probíhal vpoklidu. Rušno bylo pouze  ve 41. a 42. minutě. Nejdříve hostům vyráží tutovku opět nohama náš gólman a pak se ocitá Minář po perfektním pase Hrona sám ve velkém vápně, ale trestuhodně zahazuje.

Do druhé půle nastoupil Horák místo Hrušky L. a Švancara místo Dorazila. Zdá se, že zápas v přátelském duchu bude probíhat dál. Ale Zbraslav byla proti.V té době se do nás pořádně zakousla. Vycítila, že souhra v záloze opět vázne a vytvořila si během 8 minut dvě tři šance s kterých, bohužel, už z jedné dokázala skórovat. V 53. min. se po bleskové akci dostávají na hranici velkého vápna a tam jejich nejlepší hráč prudkou a tečovanou střelou po zemi střílí jediný gól zápasu - 0:1. Pak následuje další série šancí zbraslaváků. O tom, že v této době jsme jakoby na lopatkách svědčí to, že jsme poporvé v druhé půli pořádně vystřelili až v 65.minutě. Byla to střela Škuly J. A ta, jakoby nastartovala obrat ve hře. Do obrany postavil trenér Hrušku J., začalo se dařit záloze, která zpřesnila přihrávky a najednou jsme zjistili, že i tak dobře hrající hosté mají v obraně okénka že je můžeme využít. A když jsme se už konečně dostávali na dosah vápna konečně jme i vystřelili. Zvlášť agilně si v tomto případě počínali Škula J. a Hron. Tito dva znamenali pro hosty největší nebezpečí a během závěrečných 10minut vyslali tolik střel, kolik jich bylo do té doby. Slušně probíhající zápas tedy skončil. Proč se však tak obšírně o něm rozepisuji. Nešlo totiž o výsledek. Zápas měl být prověrkou naší rezervy před jarní sezónou ve které ji čekají záchranné práce o udržení  a pro trenéra Vespalce st. a Fojtíka ( kterým mimochodem v jejich práci držím palce a moc jim fandím), aby si udělali obrázek, kde ještě přidat a co ještě vylepšovat. A myslím si, že tento úkol byl splněn. Jsem rád, že jsem na tomto utkání byl. Kluci, máte fajn partu. Když vydržíte a budete k utkání přistupovat tak zodpovědně, jak v sobotu, určitě nebudete hrát v soutěži druhé housle. Máte na to. I na víc.