Výborný výsledek přípravky Baníku B na turnaji v Kuřimi.

08.06.2009 13:54

(informační servis zaslal M. Vespalec ml.)

Po pátečním "tréninku" v Čebíně nás hned v sobotu čekal nesmírně kvalitně obsazený turnaj v Kuřimi. Za chladného počasí se hrálo ve 2 skupinách po 5 mužstvech, 1x15 minut. Byla to pro nás velice cenná konfrontace se soupeři zvučných jmen, jejichž členská základna je naprosto nesrovnatelná s tou naší. Podle výsledků je však vidět, že ostudu jsme neudělali, neboť ani v jednom ze 7 zápasů jsme neprohráli. O to víc nás musí mrzet nešťastný penaltový rozstřel ve čtvrtfinále, protože jsme byli blízko obrovského úspěchu. Ale pojďme od začátku.
V úvodním utkání nás čekal náš velký rival z Rajhradu, při nástupu jsme se však nestačili divit. Za Rajhrad nastoupili 4 hráči z Tatranu Kohoutovice ( 2. týmu brněnského městského přeboru !!!) Úvod utkání nám nevyšel, brzy jsme prohrávali po tečované střele z dálky. Naštěstí se nám v závěru podařilo vyrovnat po dorážce Šrámka - 1:1.
Ve druhém utkání jsme nastoupili proti velkému favoritovi celého turnaje, týmu 1. FC Brno. Favorizovaným "bobíkům" jsme však byli překvapivě vyrovnaným soupeřem. Dorážka Břouška skončila na tyči, v následné skrumáži zachraňoval brněnský gólman na brankové čáře. Zaskočený soupeř se dostal do tlaku až v závěrečných minutách, díky obrovskému nasazení jsme se však ubránili a získali cenný bod za remízu 0:0. Pro 1. FC Brno to byla jediná ztráta v jejich suverénní pouti turnajem !!!
Ve třetím utkání jsme se střetli s FK APOS Blansko v čele s výborným kapitánem "Rooneym". Toho si vzal na starosti Ganza a dokázal ho vymazat. My jsme se naopak prosadili po rohovém kopu a střele Chlupa. Cenné vítězství s velice kvalitním soupeřem !
V posledním utkání skupiny nás čekal sebevědomý soupeř - Tatran Bohunice, jehož výsledky však byli zklamáním. Nám stačila remíza ke 2. místu. V 5. minutě jsme prohrávali po střele pod břevno. Vyrovnání jsme se dočkali v 9. minutě, kdy Suvdaa velice chytře přehodil vyběhnuvšího brankáře. Soupeře jsme již do zakončení nepustili a remíza nám stačila - 1:1.

Skupina A :
1. FC Brno 11:0 10 bodů
2. Zbýšov 3:2 6 bodů
3. Blansko 8:5 6 bodů
4. Rajhrad 2:7 2 body
5. Bohunice 1:10 2 body

Skupina B byla zcela v režii Líšně. V závěrečném utkání se rozhodovalo o našem soupeři mezi Ostravou a Kuřimí. Kuřim v tomto utkání po 2 brejcích zvítězila 2:0 a nás tedy čekal soupeř se slavným jménem - FC Baník Ostrava !!!

1. SK Líšeň 11:0 12 bodů
2. FC Kuřim 6:3 9 bodů
3. Ostrava 6:6 6 bodů
4. FC Ivančice 2:6 1 bod
5. Boskovice 1:11 1 bod

Vstup do utkání s Baníkem Ostrava se nám vůbec nevydařil, 1. roh a bylo to 0:1. Zřejmě i díky slavnému jménu soupeře jsme začali se zbytečným respektem. Osmělili jsme se až v závěrečných minutách, střela Šrámka ještě brankou neskončila, ale překvapivá střela Chlupa 3 minuty před koncem ano - 1:1 !!! Snažili jsme se strhnout vítězství na naši stranu, ovšem Suvdaa prováhal vhodný okamžik k zakončení a proto došlo na penalty.
V prvních dvou sériích se střelci nemýlili, ve 3. sérii Baňa bravurním zákrokem vyráží a my máme postupový "matchball". Břoušek však neunesl tího okamžiku a také zahodil !!! Pokračuje se dál, 4. série - 3:3. 5. série - Ostrava ano a Šrámek vedle - KONEC !!!
Obrovská radost ostravských a slzy zklamání na naší straně.
V ostatních čtvrtfinále se ukázalo, že naše skupina byla o poznání kvalitnější. Blansko překvapivě hladce vyřadilo domácí Kuřim, do té doby suverenní Líšeň až na penalty vyřadila Rajhrad, 1. FC Brno rozdrtilo Ivančice 8:0.
O to větším zklamáním bylo pro nás sledování semifinále mezi Ostravou a Líšní, kde byl Baník celý zápas lepší a postoupil - opět na penalty - do finále.

Nás čekaly zápasy ve skupině o 5. - 8. místo a další souboj s Rajhradem. Po 2 brankách Šrámka jsme zvítězili 2:0 a protože Ivančice překvapivě vyřadily na penalty zklamanou Kuřim, čekalo nás v souboji o 5. místo derby.
Při souboji o 5. místo již byla znát na všech hráči obrovská únava. Vypadalo to na další penaltový rozstřel, ovšem v poslední minutě se prosadil po individuální akci Břoušek a po vítězství 1:0 jsme získali v obrovské konkurenci pěkné 5. místo, i když ....
Finálový souboj byl jasně v režii 1. FC Brno, kteří deklasovali Ostravu 6:0, hlavně zásluhou famózního kanonýra Slunského ( nejlepší střelec - autor 14 branek ). V zápase o 3. místo porazilo Blansko na penalty Líšeň a tak soupeř, kterého jsme ve skupině porazili získal bronzové medaile.

Závěrem musíme našim hráčům poděkovat, protože prakticky bez střídání odehráli 7 zápasů a ani v jednom zápase netahali za kratší konec. Turnaj byl pro nás vynikající zkušeností, protože jsme si dokázali, že pokud budeme pokračovat v tvrdé práci a se stejným treninkovým úsilím můžeme se měřit naprosto s každým !!! (Ke gratulaci se připojuje i správce webu)