ani v předposledním utkání turnaje na Sp. Brno áčko nevyhrálo

muži Baník Zbýšov A - muži Mor.Slávia A 0:2

K předposlednímu utkání odjíždělo áčko s předsevzetím konečně protrhnout smůlu a vyhrát. I tentokrát zůstalo na štítě. Sešlo se pouze 10 hráčů, takže jsme museli využít služeb jednoho soupeřova hráče. Sestava: Prečan - Kantor, Davídek, Kotačka, Procházka - Bareš, Kožíšek A., Kožíšek O., Souček - Šrajtl, půjčený hráč.

Hra začala ve vysokém tempu, bylo se na co dívat. Ačkoli je Baník oslaben, překvapivě první loženka je na straně jeho. Půjčený hráč dostává od Kožíška A. perfektní pas, běží sám na brankáře, mimo. Ale to bylo tak asi všechno, na co jsme se zmohli v prvním poločasu. Ke slovu se dostávají hosté. Ve 12.min. nám pořádně zatrnulo. Po pěkné akci zleva se dostává Morenda na dostřel a technická střela končí na břevnu. Ve 30.min. další tutovka stran hostí, bohudík, spálená. Brněnští nás zamkli a bylo jen otázka času, kdy to tam padne. Padlo to tam v 38.min. Prudký brejk hostů, osamocený hráč sprintuje s míčem proti Prečanovi, tomu nezbývá nic jiného, než vyběhnout, nestačí se vrátit, následuje vysoký lob do prázdné sítě - 0:1. A to nás ještě ve 40.min. zachraňuje od pohromy Prečan. Jedním ze svých zázračných zákroků likviduje bezprostřední střelu z malého vápna, dorážka pak končí podruhé na břevně.

2.poločas jsme začali velice špatně. Hned ve 44.min.(hrálo se 2x40min) zaspala celá obrana, toho využívají hosté a pohodlně podél vyběhnuvšího Pročana - 0:2. Na dlouhý čas jsme se vytratili a iniciativu přebírají brňáci. Ve 49. min.opět čaruje Prečan. Odvážným pádem pod nohy zázračně kryje nájezd dvou osamocených borců a vracející se obrana pak stačí odkopnout míč do bezpečí. Padla na nás deka a vyklidili jsme pole. Náplastí na bolavou fotbalovou duši mohla být 73.min. Kotačka se ve vápně nádherně uvolňuje a ještě lépe střílí, brankář jen z námahou vytahuje nad. Našim nelze upřít snahu, bojují, ovšem vše končí před vápnem. Tam jsou bezradní. V 75. min. máme 1000% šanci. Půjčený hráč sám na gólmana, ten vystihuje jeho úmysl a opět si nemůžeme zakřičet gól. Jakoby ho nechtěl svým spoluhráčům dát. V 76.min. se napřahuje Procházka, dělovka končí na břevně. V poslední minutě ukazuje své umění znovu náš brankář. Odvážným pádem likviduje tutovku a sudí píská konec.