mladší žáci otevřeli fotbalový rok 2012

První akcí letošního roku, na které jsme se s ročníkem 2000 představili, byl nesmírně kvalitně obsazený turnaj na Fotbalové škole Třebíč.
Kvůli zranění vypadl Dan, během týdne jsme tedy sháněli posilu do branky. Trn z paty nám vytáhli přátelé z Ivančic, kteří nám pro tento turnaj zapůjčili Robina Fuchse.
Obsazení naší skupiny A budilo opravdu respekt, všechny zápasy ve skupině jsme však zvládli nad očekávání. Bohužel skvěle rozehraný turnaj jsme nedotáhli do vytouženého finále, když nám v posledních zápasech chyběla troška štěstí a více fyzických sil. Přesto můžeme turnaj hodnotit velmi pozitivně.

Základní skupina :
FC Sparta Brno 3:2 (Suvdaa, Rolinek, Šrámek)
FC Svratka Brno 3:1 (Šrámek 2x, Rolinek)
SK Sigma Olomouc 2001 3:1 (Rolinek 2x, Čavajský)
FŠ Třebíč A 5:2 (Šrámek 2x, Rolinek, Čavajský, Chlup)

Semifinále :
FC Kuřim 0:3

O 3. místo :
SK Prostějov 1:2 (Šrámek)

FINÁLE :
FŠ Třebíč + Velké Meziřičí A - FC Kuřim 4:1

Po vítězství ve skupině, když zejména vítězství nad favorizovaným domácím áčkem bylo velice cenné, jsme nastoupili v semifinále proti našim starým známým - FC Kuřim.
Začátek zápasu jsme doslova prospali, ve 4. minutě byl stav 0:3. Po zbytek zápasu jsme soupeře zamknuli na jeho polovinu, ale Hýsek v kuřimské brance doslova čaroval, snad z 8 vyložených šancí jsme nedokázali proměnit ani jedinou.
V zápase o 3. místo nás čekal silný Prostějov. Na našich hráčích již byla zřetelně vidět velká únava, po většinu zápasu jsme tahali za kratší konec, 3 minuty před koncem vyrovnal po akci Rolinka Šrámek a my věřili aspoň v penaltový rozstřel. Bohužel v posledních sekundách jsme nepokryli nabíhajícího obránce a jeho přesnou nahrávku zakončil 2 vteřiny před koncem zcela nekrytý prostějovský útočník - 1:2 - konec. Velká škoda ...
Ve finálovém utkání neponechali domácí nic náhodě, porazili Kuřim 4:1 a připsali si další turnajový vavřín.
Nás může těšit, že jsme na tomto turnaji byli jediní, kteří dokázali Fotbalovou školu porazit a i celkově jsme se dokázali rovnocenně poměřit s celky mnohem renomovanějších jmen.