muži Baník A - muži Dosta Bystrc A 2:1

Další mužstvo, které prověřilo naše síly v přípravě na podzim byla Dosta Bystrc Brno, hrající v minulé sezóně 3. MSFL ligu. Zápas se odehrál opět v Zakřanech, ale tentokrát za úmorného vedra. Sestava: Prečan - Kantor, Matouš, Davídek, Jašek - Kotačka, Havel Jan, Havel Josef, Kotačka - Rozsiczka, Šrajtl. Branky: Kantor 1x, Šrajtl 1x.

Už úvod naznačil, že se nelekneme velkého jména. V 1.min. to předvedl brněnským Kotačka, který dostává přihrávku od Havla Jos., ta putuje na Rozsiczku, následuje centr do vápna kam nebojácně vniká Šrajtl, jeho střela přímo z otočky nemá patřičnou tvrdost a brankář ji stačí zlikvidovat. To asi hosté nečekali. Myslím si, že tady byl základ úspěchu, který poznamenal vývoj celého utkání. A když k tomu přidáme vysoce taktický plán trenéra Zavřela, nikam se bezhlavě nepouštět, vyčkávat na chybu a pak udeřit, na úspěch bylo zaděláno. Zvláště, když mužstvo tuto verzi taktiky do puntíku splnilo. A tak se hra odehrávala po celém hřišti, bylo vidět pěkných pár technických akcí, bylo se na co dívat. Že jsme měli v té době mírně navrch my svědčí fakt, že první střela na bránu od soupeře byla vyslána až v 16.min. Byla však dopředu signalizována a Prečan s ní neměl problém. V 30.min. Rozsiczka zklepává centr ve vápně prsama na nabíhajícího Šrajtla, střelecký pokus nemá razanci, brankář v klidu kryje. Poločas pak končí velmi příjemným výsledkem 0:0, ale jedním dechem musím řčíct, že jsme si ho svým výkonem víc, jak zasloužili.

Do 2.půle místo Kantora, Kotačky, Havla Jana, Kožíška O. a Jaška nastoupili Skokan, Čapka, Kožíšek Adam, Bareš a Souček. Ovšem u soupeře nastala také změna, ale herní. Začal více běhat, napadat byl agresivnější a začal i víc útočit. Zvláště levé křídlo nám dělalo velké problémy. Dokladem budíž 55.min., kdy po brejku až do vápna se ocitá hráč Bystrce sám proti Prečanovi, ovšem ten vytahuje z rukávu jeden z mnoha zázračných zákroků a reflexivně prudkou ránu vyráží na roh. V 65.min. zkouší bystrčtí Prečana podruhé, opět nic. Hosté zjišťují, že tímto stylem hry mohou uspět a vyplácí se jim to. V 68.min. utíká po levém křídle bystrcký forvard, obrana na něho nestačí, dostává se k postraní čáře, následuje zpětná přihrávka na úplně volného spoluhráče a ten pohodlně doklepává - 0:1. Jestliže jsme viděli v 1.poločase pěkný fotbal, teď se ještě zlepšil. A zásluhu na tom mají obě mužstva. Baníkovce inkasovaný gól nepoložil a odpovídají vzápětí. V 70min. po faulu těsně před vápnem se k míči staví Rozsiczka. Že ho bude zahrávat. Soupeř staví zeď a očekává bombu. Ta však nepřichází. Lišák Rozsiczka vidí vpravo od sebe rozběhnutého Kantora a místo střely volí přihrávku na něho a padá gól, no prostě paráda - 1:1. V 80min. děláme podobnou chybu, jak při první obdržené brance. Brejk po levém křídle, následuje centr od postraní čáry na volného hráče, tentokrát nás zachraňuje tyč. Pslední tečku za velmi vydařeným zápasem udělají dvě výrazné postavy utkání a naděje Baníku Kožíšek Adam a Šrajtl. Po pěkné kombinaci v 90min. míč putuje od Kožíška na Šrajtla a ten mazácky dělá kličku i gólmanovi a zavěšuje - 2:1. Pěkný fotbal končí a asi 140 přítomných odchází spokojeno (kromě hostů). Závěrem si neodpustím poznámku na adresu trenéra Zavřela. Opět mu musím poděkovat, že se nebál postavit do zápasu dorostence a nechal je dohrát vlastně celý 2.poločas, i když se nedařilo.