muži Baník A - muži Rostex Vyškov 2:1

Baník nastoupil proti vysoce favorizovanému soupeři s respektem, který se ukázal, během utkání, jako zbytečný. Sestava: Dolíhal - Kotoun, Molnár, Hrazdíra M., Lajcman - Motyčka, Císař, Novák, Pavlas - Stehlík, Rozsiczka. Náhradníci: Hrazdíra T., Kozel, Tůma. Branky: Pavlas 1x, Stehlík 1x.

Rostex se do nás pustil s velkým sebevědomím a hned z první šance skóroval. V 6.min. naši faulovali před vápnem a z následného trestňáku se ujal vedení - 0:1. Baník pak dovolil ještě hostům dvě šance-nešance a to bylo na dlouhé minuty od nich vše. Pak přišlo první varování, že to myslíme vážně. Ve 20.min. prudký projektil, který vyslal Pavlas po perfektní přihrávce od Rozsiczky, skončil jen těsně vedle levé tyče. Ve 25.min. varování druhé. I my máme výhodu trestného kopu. Pavlas, mimochodem nejlepší hráč na hřišti vůbec, z něho nastřeluje pouze tyč. Hosté odpověděli ještě jednou a naposledy. V 35.min. vykopává naše obrana z prázdné branky míč a z rohového kopu střílí hlavou jen těsně nad.

Vyškovu patří nástup i do druhé půle. Ovšem dvě tvrdé dělovky, které vyslali, náš gólman spolehlivě kryje. Vyškovští, jakoby se spokojili z výsledkem, vyklidili pole a umožnili ve volném prostoru našim kombinovat. Baník jejich pasivitu využil a začal trestat. V 70.min. kopeme jeden z mnoha trestných kopů, zhruba z místa jak soupeř v poločase prvním. Pavlas technicky nádherně přehodil zaď a vyrovnává na - 1:1. Sympatické bylo, že se Zbýšov s remízou nespokojil a dál bušil do soupeře. V 80.min. přišel rozhodující moment utkání. Po nádherné kombinační akci se k balonu dostal jako poslední Stehlík a nechytatelnou bombou upravuje na konečných - 2:1. Kromě vítězství, které si Baník plně zasloužil, potěšili naši vynikajícím kombinačním a disciplinovaným výkonem, hlavně ve 2.půlce.