muži Baník A - muži Šaratice 1:0

První zápas roku 2011 muži áčka zvládli a zvítězili na Zimním turnaji v Líšni 1:0 nad snaživými a houževnatými Šaraticemi. Trenér Zavřel měl k dispozici tyto hráče: Prečan - Jašek, Davídek, Matouš, Bareš - Kožíšek, Havel Jan, Kotačka - Šauer, Šrajtl, Kantor. Branka: Kantor 1x. Chyběli: Rozsiczka, Havel Josef, Maša, Procházka.

A začali jsme pěkně svižně. Už ve 4.min. se řítí Šauer sám na gólmana, nastřeluje pouze jeho nohy. I když v pojetí hry a kombinací byl rozdíl dvou tříd evidentní, přesto největší šanci mají hosté. V 15.min. po chybě obrany (a nebyla jediná) se po křídle dostává útočník Šaratic do bezprostřední blýzkosti Prečana, je však naštěstí v úhlu a bomba končí na boční síti. Po této tutovce hostí jsme opět v roli režisérů. V čase od 15.min. až do konce poločasu předvádíme pakticky vůbec nejhezčí pasáž celého zápasu. A opět vyjímka potvrzující pravidlo. V době, kdy se nám náramně daří, jeden podařený útok hostů může vše zhatit. Po druhé chybě obrany Prečan jen zázrakem špičkami prstů vytahuje míč na roh. Ovšem 30.min. nám vytrhla trn z paty. Šauer dostává pas, který on potřebuje. Obhazuje si levého obránce. Využívá své rychlosti, zabíhá až k postranní čáře, odtud následuje zpětná přihrávka přes celé vápno a všudypřítomný Kantor z první trefuje - 1:0.  Jak už jsem naznačil, probíhá naše nejlepší fáze utkání, což se o 2.poločase říct nedá. Škoda promarněných šancí Kantora a Bareše.

Druhých čtyřicet minut byl z naší strany mírně řečeno, vlažný. Tytam byly kombinace z poločasu prvního. Nepozornost v obraně byla stále větší a tím pádem se hosté stále více ocitali v blízkém prostoru naší svatyně. A co bylo nejhorší, zapoměli jsme úplně střílet. Tři střely za 2.poločas, to je bída. To, že jsme přenechali iniciatívu Šaraticím dokládá 62.min. Probíhá podobná situace jako v zápase Chorvatsko - Česko. Po levé straně utíká chorvatské křídlo, Čech vybíhá a prudká střela končí v síti,  proklouznuvší mu mezi nohama. To se ale nestalo Prečanovi. Ten sice také vyběhl, ale jesličky útočníkovi zmařil a naše konto je čisté. Prostě, kdyby trenér Bílek viděl, jak tutéž situaci řeší náš gólman, místo v repre má Pepa jisté. A Čech utře nos. No a kromně toho, že hosté zahazují další šanci, už za zaznamenání nic podstatného nestojí, kromě už zmiňované super šance velice agilního Šauera v poslední minutě. Opět se uvolňuje svým typickým únikem po křídle, prudce pálí, střelu lehce tečovanou brankář vytahuje nad břevno. A to je tak vše.