muži Baník A - muži Slovan Ivančice A 2:0

muži Baník A - muži Slovan Ivančice A 2:0 /branky: Kožíšek 1x, Rozsiczka 1x

Naše áčko se domluvilo na přátelském utkání s věčným rivalem z áčkem Ivančic na umělé trávě v Mikulově a příjemně překvapilo. Za krásného, slunečnáho i když mrazivého počasí se odehrával velice zajímavý zápas. Baník nastoupil bez několika opor se dvěma dorostenci a vypůjčeným Hruškou z béčka a novou posilou ze Zastávky Matoušem v této sestavě: Prečan - Kantor, Matouš, Davídek, Skokan - Kožíšek, Zavřel, Rozsiczka, Bareš - Šrajtl, Šauer. A bylo se naco dívat. Hned od začátku musím podotknout, že výsledek nepřeceňuji, ale je třeba vyzvednout a zdůraznit, jak k němu došlo. Prostě víc, jak konečného skóre si cením výkonu, který kluci předvedli. Nenechali se k ničemu vyprovokovat, založili svoji hru na perfektně zajištěné obraně a super výkonu brankáře Prečana a prakticky soupeře nepustili vůbec k ničemu, alespoň v 1.poločase. Vždyť pořádnou střelu, kterou hosté vyslali jsme registrovali až ve 32.min. Zato my jsme bušili do obrany Ivančic ze všech sil a jeden útok za druhým se na ně valil a přetížená obrana dělala jadnu chybu za druhou. S tohoto tlaku následovaly logicky i šance. A že jich bylo!!! Něurekom. V jejich spalovaní vynikal nade vše Šauer, který jel jen za první péůlku 4x sám na brankáře ( ale abych byl zpravedlivý, tak bojovat jsem ho dlouho neviděl). Totéž platí i o Rozsiczkovi, který však alespoň jednu proměnil a nastřelil břevno. Neproměňování loženek byla snad jediná kaňka na velmi povedeném utkání. Jak už jsem na začátku naznačil dlouho jsem v takové pohodě naše hrát neviděl. Zvláště s útočným duem Šrajtl - Šauer podporované ze zálohy vynikající druhou dvojicí Rozsiczka - Zavřel, si hosté nevěděli rady. Byla radost pohledět na obětavé zákroky Davídka, Bareše, Kantora, či Skokana s Matoušem. A co přenádherná branka Kožíška alá Poborský? Byla lahůdková. O brankářské jistotě v naší bráně jsem se už zmínil. Myslím si, že Ivančice jsme svoji důrazně disciplinovanou hrou pořádně zaskočili. A nebýt jejich jedničky na hřišti, vynikajícího brankáře, výsledkem by bylo ještě vyšší skóre. Chytil totiž minimálně sedm tutovek.

Takže několik detailů. Začali jsme opatrně a když jsme zjistili, že ze soupeře nejde strach, tak jsme zahrozili. A to pořádně. Během 10min. 2x Rozsiczka 100% gólovky, za 5min. jede sám pro změnu Šauer, brankář kryje. Za minutu dostává od Rozsiczky ideální pas Šrajtl, sám na brankáře, do náruče. Pak padá v 25.min. ten překrásný gól. A opět tomu předcházela šance Šauera. Jenže goĺman Ivančic, kryje, ze skrumáže putuje míč pouze do pole a tam číhá Kožíšek , nádherným lobem - 1:0. Ve 30.min. čerstvý čtyřicátník!!! Rozsiczka (nar. 23.1.1970) nastřeluje břevno. 32.minuta stojí za zaznemenání proto, že v ní poprvé hosté ohrozili naši svatyni, střela míří nad. Pak ještě ve 38.min. Šauer v ložence, gólman pádem kryje.

Hned ve 46.min. si Šauer zopakoval tutovku, brankář nohama vyráží. V 50.min. se Ivančice konečně vzpamatovaly z letargie a jejich útočník se ocitá sám před Prečanem, ten je však na místě. Dokladem oživení jejich hry je 60.min., kdy nastřelují břevno. Bohužel pro ně a bohudík pro nás, to je tak vše, co za celý zápas předvedly. Zmar nad zmar. A Baník je při chuti. V 65.min. to konečně sedlo i Rozsiczkovi. Nenechal se stopérem odstrčit od míče a sólo na brankáře bezpečně proměňuje - 2:0. Za zmínku pak stojí ještě dvě šance našich. Samozřejmě v jedné je Šauer v druhé střídající Hruška, ovšem klička, kterou dělá brankářovi je dlouhá a nic z toho není. V poslední minutě chytá Prečan míč na brankové čáře a je tu konec. Byl to povedený zápas, že jsem jel s Baníkem do Mikulova, nelituji.