muži Baník A - muži Svratka Brno 6:0

muži Baník A - muži  Svratka Brno 6:0

Sestava: Juris - Sedlák, Fejta, Patocz, Straka - Bím, Ševela, Šrámek, Foral - Vala, Sobotka. Branky: Sobotka 3x, Šrámek 1x, Straka 1x, Holiš 1x. Náhradník: Holiš.

Hrálo se v Brně v areálu VUT na umělé trávě, za velikého chladu, až moc nezvyklého na začátek dubna. Baník odjel bez čtyř hráčů základu. Musel tedy vypomoct brankář Juris a Pavel Fejta. Samotný zápas začal s velikým zpožděním. Nebyl sudí, hledal se. Pak se našel a mohlo se začít. V úvodu musím konstatovat, že 1.půlka nestála, slušně řečeno, za nic. Střel jak šafránu, pohledných akcí, aby hledal člověk se svíčkou v ruce. První jsme se ozvali my. To utěšená střela Sobotky končí těsně vedle. Soupeř, který od nás dostal minule devět banánů, hrál jako vyměněný. Dokud mu síly stačily, tak s námi držel krok a dokonce si vypracoval dvě obrovské šance během pěti minut. Obrana Baníku, která vysoko převyšoval defenzívu Svratky, však byla vždy na svém místě a nedovolila soupeři ani jednou skórovat. Toto se událo během prvních 20min., jinak se hrálo od vápna k vápnu. Po dalších nezáživných a dlouhých deseti minutách se ukázali hosté. Jedovka, kterou vyslali, těsně olízla levou tyč naší svatyně. Těsně před koncem poločasu se nám povedl konečně pěkný kombinační útok. Foral potáhl míč po pravé straně, nahrál pod sebe a s pumelicí, kterou vyslal Bím měl hostující gólman nadmíru velké problémy.

Už se zdálo, že 2. poločas bude stejný, jako první (tzn. podprůměrný), ale zdání trvalo pouhých 5 minut. V 50.min., rychlonohý a nejlepší hráč na hřišti v jedné osobě, Sobotka utekl po pravém křídle, nechal za sebou celou obranu a místo, aby sobecky vystřelil, nahrál nezištně na úplně volného Šrámka pro Petra to byla už maličkost - 1:0. Branka nás nakopla a začali jsme konečně hrát fotbal. Velkou zásluhu na dokonalém obratu měl zlepšený výkon Bíma a zvláště příchod náhradníka Holiše, který začal rozdávat míče volným spoluhráčům a ti měli skoro vždy před sebou volný prostor. Najednou nás bylo plné hřiště. Jeden útok za druhým se valil na branku soupeře a děj zbytku zápasu se odehrával prakticky na jeho polovině. Během pěti minut jsme si vytvořili dvě supertutovky, které hosté jen stěží likvidovali. Avšak obrovský a permanentní tlak, který jsme si vytvořili, přece jen přinesl ovoce. V 55.min. se nám povedla navlas stejná akce jako ta před pěti minatami. A opět u toho byli Šrámek a Sobotka. Jenže tentokrát si role aktérů vyměnili. Šrámek udělal z obrany solné sloupy nezištně přihrál volnému Sobotkovi a rázem to bylo - 2:0. Baníku narostla křídla a bylo vidět, že si kluci zápas vychutnávají. V 72.min. zvyšujeme na - 3:0. Po ruce ve vápně  nařizuje sudí penaltu proti hostům, kterou Straka bezpečně proměnil. Zbýšovský brankostroj pracuje dál. V 73.min. utekl Sobotka všemu a všem a po jeho sólu se mění skóre opět - 4:0.  V 75.min. vybojoval Straka u rohového praporku zdánlivě ztracený míč, nahrál pod sebe na volného Holiše a Kuba prudkou bombou pod břevno - 5:0. Ještě, než rozhodčí utkání ukončil Vala nastřelil tyč. Konečnou podobu výsledku stanovil Sobotka v 85.min. Zužitkoval přesnou přihrávku Straky a upravuje skóre na konečných - 6:0.