muži Baník A - muži Zastávka A 1:7

Áčko mužů si na druhý zápas podzimní přípravy pozvalo sousední Čechii Zastávku (první zápas odpadl, Rapotice se neslezly). Počasí bylo kruté. 34°stupňů nad nulou (a to v 18:00hod.), ale bylo pro oba týmy stejné. Skóre 1:7 je však hrozivé. Zastávka v 1.b. třídě bojovala až do posledního kola o záchranu, takže jsme byli vlastně favorité my. Na hřišti to vypadalo právě naopak. Od začátku do konce udával tempo soupeř a sázel nám jeden banán za druhým. Abych byl spravedlivý. Baník měl v nohou pouze páteční trénink a to ještě trénik torza týmu. Někteří naskočili do zápasu přímo, bez přípravy, třeba po dovolené. Naopak Čechie začala přípravu už 15.července a sehrála za tu dobu už 3 přípravné zápasy. A proto si myslím, že právě to byl rozhodující faktor toho neuvěřitelného skóre.

Sestava: Náhlík (Škula D.) - Liška, Patocz, Straka, Nekuža - Šauer, Šrámek, Foral, Beneš - Sobotka, Kazda(Svoboda). Branka: Náhlík 1x.

Utkání začalo navzdory tropickému vedru ve velikém tempu. V prvních šesti minutách si vytvořily oba týmy dvě obroské šance. Nejdříve hosté spálily 100% šanci, když z malého vápna netrefují úplně volnou naši svatyni. A pak naši v 6.min. nastřelují Kazdou břevno. Mimochodem, David Kazda byl, podle mého mínění, jeden z našich nejlepších hráčů. Po počátečním extempóre obou protagonistů, pak už existoval na hřišti pouze jeden tým. Hostující Zastávka. V 10.min. nadvakrát zasahuje z bezprostřední blískosti Náhlík, na třetí dorážku už nestačí - 0:1. Další banán padá do naší sítě ve 27.min. Je podobná té první. Rychlý útok, přečíslení obrany a pak je to maličkost - 0:2. Do poločasu kapitulujeme ještě jednou. Náš brankář vybíhá na centr do vápna, obrana zaváhá a míč putuje úplně na volného forvarda - 0:3. Tlak hostů je obrovský. Ve 30.min. nás od další pohromy zachránil Náhlík. Svým odvážným skokem likviduje bombu z 5 metrů. Ve 36.min. pak Čechie nastřeluje břevno.

Druhá půle začala nadějnými akcemi našich. Ovšem naděje odpluly, tak jak připluly. Zastávka, vědoma si tříbrankového náskoku, nikam nespěchala a vyčkávala. Udeřila v 63.min - 0:4. A branka je jako přes kopírák tak, jako zbývající góly, padající ve zbytku zápasu. Přetížená obrana, do ní se vřítí trojice, ba co dím, i čtveřice útočníků a prakticky do prázdnotou zívající branky pohodlně skórují. Takže zbývající tři branky nemá cenu ani popisovat. Pouze statisticky. Padly v 73.min. - 0:5, v 76.min. - 0:6 a v 83. min - 0:7. Až v 85.min. se nám podařilo alespoň opticky upravit výsledek. Střídající Náhlík po nádherné akci celého mančaftu upravil na konečných - 1:7.