muži Baník - muži Křoví 5:0

muži Baník A - muži Křoví A 5:0/hráno v TCM v Br. Ivanovicích

Branky: Šustr 2x, Máša 2x, Mužíček 1x. Sestava: Náhlík - Nekuža, Jašek, Patocs, Šeliga - Bajgar, Šustr, Straka, Kazda - Mrázek, Mužiček. Střídali: Juris, Máša, Vališ.

Do Brna jsme jeli, světe div se, poprvé se třemi!!! náhradníky. A to na hostování odešli Šrámek a Foral a hostování u nás ukončili Sobotka a Bím. Hosté z Křoví okupují v 1.A třídě sk. B v kraji Vysočina stejně jako my poslední místo v tabulce a tak to byla taková přímá konfrontace úrovně obou krajů. A musím podotknout, že na celé čáře zvítězili naši borci. A hned první šanci jsme si vytvořili my. Kazda ve výhodné pozici nastřeluje boční síť. I bomba Mužíčka mohla skončit v brance. Bohužel, olízla pouze břevno. To bylo takové malé upozornění, že to myslíme vážně. Naostro to už byla branka. V 18.min. Šustr z trestného kopu otevírá skóre - 1:0. A od té doby je zápas v naší réžii. Hosté se pouze brání a dostali se do vážnější šance až ve 30.min. A mohla to být branka. Náhlík však opět čaruje. To se soupeřovi útočníci dostali náhodně před něho, ale David jejich lob vystihl a loženku na brankové čáře likviduje. První a taky poslední možnost hráčů z Křoví za poločas. Takový výkřik ve tmě. My okamžitě ve 36.min. kontrujeme. Mužíček po krásné akci a přihrávce z pravé strany nekompromisně - 2:0. Ve 40.min. probíhá úspěšná akce podobná té předešlé. Šustr milimetrově přihrál Mášovi a je to už - 3:0. Šustr se blýskl opět ve 41.min. Tentokrát si role vyměnili s Mášou. Jakub přesně nahrál, Šustr udělal kličku i gólmanovi - 4:0. Poslední poločasové slovo máme my. Ve 44.min. putuje míč přes Šustra a Mužíčka na na Mášu a Jakub září podruhé - 5:0.

Baník v podvědomí vysokého vedení se už tak nemusí snažit a už tak nedrtí soupeře jako prvních pětačtyřicet minut. Ovšem, převaha je znovu na našich kopačkách. A také obraz hry se nemění. My útočíme, soupeř se pouze brání. Ve 48.min. vyslal, stále se lepšící, Marek Nekuža raketový projektil, který brankář jen špičkami prstů vytahuje na roh. V 59.min. se hosté poprvé dostávají na dostřel, střídající Juris je na svém místě. V 65.min. krásně nacentroval     Bajgar na sprintujícího Šustra, ale jeho bomba ligových parametrů olízla jenom břevno. V 69.min. nám sudí Dolníček neuznal regulérní gól a v 70.min. odpustil hostům penaltu za faul na našeho hráče ve vápně. Znovu musím zdůraznit naši fyzičku. Soupeř nám vůbec nestačil. Zvláště se to projevilo ve druhém poločase. Jak čas ubýval, ubývalo i na aktivitě našich a hra upadla do podprůměru. Zbylých 10-15 minut se pouze dohrávalo.