muži Baník - muži Vysoké Popovice 1:5

Sestava: Ševčík Igor - Kubín David, Sedlák, Jašek, Nejezchleb - Nekuža, Kozel R., Ševčík P., Záděra - Šauer, Minář. Náhradníci: Eliáš, Hájek, Vališ, Barvíř, Čavajský, Loucký. Branka: Loucký 1x.

Přátelský zápas provázelo tropické vedro (35°C) a i proto byl začátek neslaný nemastný. Naši kluci měli tu nevýhodu, že se vlastně po sestupu do Okresního přeboru viděli takhle pohromadě vlastně poprvé. A tak to bylo utkání ne přátelské, ale z naší strany, spíš seznamovací. Vždyť na předešlé tréninky chodili 3-4 borci. První, kdo zahrozil byl, logicky, sehraný soupeř. Dostával se sice pomaleji do tempa, ale jak nám odešla dvojice stopérů Sedlák, Jašek, udělali hosté z naší obrany trhací kalendář. Z naší strany pohrozil Kozel dělovkou, ale mířil do náruče gólmana. No a zápas se dostával do tempa. Sérii loženek odstartoval soupeř. Ve 35.min. letí suprovka snad z 5m vedle naší svatyně. Pak se ozvali i naši. Ale ani Šauer ani Loucký, ten dokonce nadvakrát, nedokázali překonat brankáře ani z těch 100% tutovek. Ve 40.min. je k vidění pěkná akce Baníku, které chybělo pouze gólové zakončení. Minář utekl po křídle narazil si balon se Šauerem, ale Ivošovi brankář umístěnou střelu perfektně vykryl. Ve 41.min. se o to samé pokusil Loucký a pak ve 42.min. opět Šauer, znovu bez efektu. Poločasovou brankovou tečku však mohl udělat soupeř. Ocitl se na 6metrů před naším Ševčíkem, bohudík, míč letí těsně vedle.

Vedro pronásleduje hráče i ve druhé půlce. A je stále větší a větší. Kdo začal náporem, byli hosté. Když zjistili, že jsme v ofenzívě prakticky neškodní, vrhli se na nás jako draci. Ve 48.a 49.min. nás zachraňuje reflexivními zákroky Ševčík. V následující minutě Popovicím nebyla uznána penalta za naší ruku ve vápně. Na druhé straně sudí, na pokyn asistenta, neuznal našim regulérní branku. A v 59.min. inkasujeme. Zaslouženě. Soupeřův útočník se proháčkoval naší defenzívou a z místa penalty k tyči - 0:1. V 61.min. nám hosté zasazují další ránu. Proběhla akce podobná té předešlé, jedna klička, druhá kličká přízemní trefa z malého vápna - 0:2. Soupeře to nakoplo a drtí nás dál. V 62.min.(ano, za minutu nato) je to už - 0:3. A je po fotbale. Pak se dstal v 71.min. do slibné pozice Ševčík Pavel, ale nastřeluje pouze nohy padajícího brankáře. V 72.min. byl vyroben faul na pronikajícího Louckého. Je odpískána penalta, kterou sám postižený proměňuje - 1:3. Naši přestali hrát a čekali ne konečný hvizd. To neměli dělat. V 76.min. a v 77.min. nám dávají Popovice dvojnásobnou ránu z milosti na - 1:4 a 1:5.