muži turnaj na v Brně: muži Baník A - muži Vel. Pavlovoce A 2:2 (30.1.2010)

muži Baník Zbýšov A - muži Velké Pavlovice A 2:2 /branky: Rozsiczka 2x

První zápas v turnaji na Spartě Brno a...remíza. Muži áčka jeli do Brna pouze v 11 kusech, bez minimálně 8 hráčů základu. Proto měli oba trenéři nelehký úkol. Odehrát zápas bez střídání a doufat, že se nikdo nezraní. A tak hrál, kdo přišel. Další zajímavostí bylo, že to poprvé zkoušel v obraně i navrátilec a náš odchovanec Kotačka a nevedl si špatně. Fakta z utkání. Hrálo se 2x40 minut, s 5min. přestávkou. Sestava: Prečan - Čapka, Kotačka, Matouš, Kantor - Kožíšek, Zavřel, Langer, Bareš - Rozsiczka, Souček.

Do 16.min. nic nenasvědčovalo tomu, že padnou 4 branky. A že uvidíme atraktivní fotbal. Hrálo se ze zabezpečené obrany, ale ve vysokém tempu. Nutno pododknout, že to tempo v první půlce udávali hosté. Ale i když jsme měli gólovku první my (Rozsiczka v 6.min. pálí do vinglu, gólman vyráží), kdo se ujal vedení, byly v 16.min. Pavlovice. Po hrubce v obraně (jediné dvě okénka za zápas, ale které soupeř 100% využil), následuje trest v podobě branky. Dva útočníci se řítí na našeho gólmana, Prečan první dělovku zázračně kryje, ale na následnou dorážku už nestačí - 0:1. Pak se hrálo většinou uprostřed hřiště s mírnou převahou hostí a když už se zdálo, že jsme na kolenách a čekáme na vysvobození v podobě poločasu, nakopli jsme motor a výsledkem je útok, který zakládá výborný Langer a tak, jak zaspala naše obrana v 16. min., zaspali i hosté v 36.min. Zmíňovaný borec nachází rozběhnutého Rozsiczku a opět tak, jako na druhé straně, se náš forward řítí osamocen na pavlovickou svatyni. Dělá gólmanovi kliku, tomu nezbývá nic jiného, než ho podtrhnout a z následné penalty sám postižený vyrovnává - 1:1.

Naši pak pokračují ve výborné hře i v druhém poločase a je na co se dívat. Opět nelituji, že jsem přímým účastníkem tohoto klání. Kluci bojují jako jeden muž, musím je opět pochválit za perfektní kolektivní výkon, ale kdo vynikal nade všechny byl kromě Prečana(jako obvykle) také Zavřel ( hrál výborně i proti Ivančicím), ale zvláště nestárnoucí Rozsiczka. Jako správný kapitán celý poločas hnal mužstvo do útoku, sám se nabízel, rozehrával a taky vstřelil obě branky. Je až s podivem, kde bere tolik sil v tolika letech(neuvěřitelných 40!!!!). Utíkal o mnoho mladším soupeřovým hráčům, byl prostě k nezastavení. Pavlovice byly z něho zoufalé. Příklad pro všechny. Ve fotbalové discíplíně i morálce. Vím o čem mluvím, byl jsem tam a slyšel okolí. A to, co předvedl ve 45.min., to se jen tak nevidí. Vybojoval už ztracený míč v malém vápně a ač tísněn hned třemi obránci uvolňuje se kličkou a prakticky z otočky přízemní tvrdou střelou k prvé tyči otáčí skóre - 2:1. Najednou je všechno jinak. Tak jako hosté ovládli 1.poločas, máme teď navrch my. Poznali jsme, že souopeř je k nakousnutí a i když oslabeni, a bez možnosti střídat, útočíme a máme i šance. Sice nejsou takové, jako proti Ivančicím a ani jich není tolik. Ale například ta mladíčka Bareše, ta zasluhovala být v síti. Asi z 25metrů se opírá do míče a bombu, vpravdě ligových parametrů, gólman jen zázračně vyráží nad. No a v 55.min. se naše obrana dopouští té druhé osudové chyby. Sice za přispění nepřesného sudího, ale pánové, hraje se, až rozhodčí pískne. To se nestalo a naši ztratili kontrolu nad balonem, toho šikovně využili pavlovičtí a po dvojnásobné dorážce upravují na konečných - 2:2. Veliká škoda tohoto laciného gólu. Ale opět zdůrazňuji. Výsledek není to hlavní. Hlavní je hra a ta potěšla.