pohár muži Blažovice - muži Baník 2:0

Netradičně přináším shrnutí utkání na začátek, místo na konec. Takže. Co nám přinesl pohárový zápas v Blažovicích? Nejprve vyřazení našich. A pak: 7 žlutých (na naší straně), jedna červená (na naší straně), 1 vyloučený (na naší straně), neproměněná penalta (proti nám) a nepochopitelný a katastrofální výkon všech tří rozhodčí v zápase, ve kterém o nic nešlo.

Sestava: Kubín D. - Kozel R., Kubín L., Záděra, Pokorný O. - Nekuža, Barvíř, Sedlák, Vališ - Čavajský, Eliáš. Náhradník: Hájek.

Domácí, sestupivší z Okresního přeboru do III. třídy, by neměli být (teoreticky) pro Baník tvrdým soustem, začali docela ve svižném tempu. Po 5 minutách však tempo opadlo a víc se nakopávalo, jak hrálo. Pohledných akcí bylo jak šafránu. A když se z některých z mužstev dostane na dostřel, buťto míří vedle anebo dává vyniknout oběma strážcům svých svatyní. Až ve 20.min. se dostávají blažovičtí do vápna, ale loženku trestuhodně spalují. Pak se hra přiostřila začalo se žlutit. Podivné na věci bylo, že během 15 minut naši dostali 4!!! žluté, kdežto domácí za stejné prohřešky ani jednu. Kluci pochopitelně znervózněli a přestali hrát. Domácí toho využívají a skórují. Jeden z jejich borců si ve 35.min. všímá špatně postaveného gólmana a asi z 20 metrů ho přehazuje - 1:0.

Ve druhé půlce střídá Eliáše Hájek, ale hned ve 46.min. můžeme opět inkasovat. Po centru do vápna stačí Kubín pouze vyboxovat míč do prázdna, balon se však vrací do opuštěné kasy. Tam stojí náš bek, který zasáhl balon tak nešťstně, že se vrací zpět, ale na poslední chvílo ho Kubín kočičím skokem likviduje. Pak David vytahuje suprovku z vinglu na roh. Ovšem zásadní zvrat přišel v 70.min. To byl, po druhé žluté kartě, vyloučen Kubín L. Vzápětí (v 73.min.) byla na nás odpískaná penalta, kterou naštěstí soupeř neproměnil. Blažovice pak početní převahu 100% využívají. V 78.min. zvyšují na - 2:0. Domácím očividně narostla křídla a vytvářejí si jednu loženku za druhou. V rozmezí 10 minut dávají znovu vyniknout Kubínovi D., který nás zachraňuje od ještě většího debaklu. V 80.min. uklízí raketovou bombu horko-těžko nohama do autu, aby největší suprovky likvidoval v 85. a v 86.min. Přičemž zákrok z 85.min. byl z říše snů. To vytáhl 100% příležitost ze tří metrů nad břevno.