přátelsky: Bohunice B - Baník A 1:5

Další ze série přípravných zápasů sehrálo naše áčko mužů za umělého osvětlení v Bohunicích na UT.

Sestava: Náhlík - Straka, Pecha, Bím - Ševela, Vala, Beneš, Šrámek, Foral - Šauer, Sobotka. Branky: Šauer 1x, Sobotka 1x, Foral 1x, Šrámek 1x, Vala 1x. Náhradníci: Sedlák, Patoč.

Naši se nestačili pořádně rozkoukat a domácí se ujímají ve 3.min. vedení - 1:0. Lehké vedení Bohunic nás nesrazilo do kolen, ale naopak, pořádně nakoplo. Během 5 minut si vytváříme tři obrovské šance, které neproměňujeme. Ivoš Šauer stojí třikrát osamocen před gólmanem, ale třikrát branku míjí. Až napočtvrté mu pokus vychází. Není z bezprostřední blízkosti, ale asi z 20 metrů. Ve 13.min. se dostal k odraženému balonu, napřáhl a vyslal nechytatelnou bombu, která měla takovou razanci, že si ji gólman srazil do vlastní kasy - 1:1. Ještě před tím nás ve 12.min. zachraňuje od pohromy včasným vyběhnutím Náhlík. To bylo od domácích na dlouhé minuty vše a my rozehráváme překrásnou kombinační partii. V ní nám sudí neuznává hned dvě po sobě následující branky. Jednu pro údajný ofsajd, druhou pro neexistující faul. Pak se po deseti minutách našeho tlaku opět vyznamenává Náhlík. Domácí ve snaze otočit vývoj utkání otevřeli obranu, v ní zákonitě vznikla díra, do které se vřítili hned tři naši borci. To se stalo ve 29.min. Vala z levé strany přihrál Šauerovi, Ivoš vidí vlevo lépe postaveného Sobotku a ten prakticky do prázdné branky - 1:2. Ve 39.min. čaruje znovu Náhlík. My ještě zahazujeme Sobotkou ve 40.min. 100% loženku, ale na výsledku poločasu se už nic nemění.

Druhá půlka začala naším tlakem. Ve 48.min. vzal na sebe zodpovědnost jako starý mazák mladičký Šrámek, udělal celou obranu a chladnokrevně zavěsil - 1:1. V 53.min. jede smolař utkání, Ivoš Šauer, sám na brankáře, sólo se mu zakončit nepodařilo. V 56.min. se Baník dostal do vápna Bohunic, tam se nelépe orientuje Foral a dorážkou upravuje už na - 1:4. V těchto chvílích máme až drtivý tlak a jedna povedená akce střídá druhou. V 82.min. se z jedné znich regrutuje další zářez na naší pažbě. Sobotka odvážně vnikl do velkého vápna, soupeř na něho nestačí a tak mu nic jiného nezbývá, než ho sejmout. Z následného pokutového kopu stanovuje Vala konečný výsledek na - 1:5. Zdecimovaní brňáci neunesli tak vysokou prohru a hrubě se snížili na okopávání, hádání se, faulováni a proto rozhodčí správně zápas předčasně ukončil.