první vítězství na turnaji v Brně

muži Baník A - muži Hartvíkovice A 1:0 /branka: Matouš 1x

Sestava: Prečan - Skokan, Davídek, Kotačka, Kantor - Matouš, Kožíšek O., Souček, Bareš - Šrajtl, Kozel /náhr.: Kožíšek A., Procházka.

Až v sedmém kole turnaje na Spartě Brno bodovalo naše áčko naplno. A zaslouženě. V kádru mělo sice hned 5 dorostenců, ale ti bojovali velice srdnatě a příklaně. Bez nadsázky, byli hnacím motorem týmu a dokázali s daleko staršími a zkušenějšími hráči Hartvíkovic hrát víc, jak vyrovnanou partii. Zvláště trio Kožíšek A., Kozel a Šrajtl dělali hostům největší problémy. Hartvíkovickou obranu neustále zaměsnávali svými rychlými brejky a vytvářeli si mnoho gólových šancí, které bohužel, svou nezkušeností, nedokázali proměňovat. Škoda, vítězství by bylo mnohem, mnohem vyšší. Dík za to trenérovi Zavřelovi, že se nebál zařadit je do základu a ti se mu za jeho důvěru odvěčili parádním výkonem. Už úvod naznačil, že to s námi soupeř nebude mít lehké. V 6.min. jel totiž Kozel sám na brankáře, míč končí pouze v jeho náruči. Ve 13.min. kopeme Kantorem roh, prudký centr na hlavu Šrajtla, vedle. Hartvíkovice zahrozily dvakrát v rozmezí 20. - 21. min. Nejdříve  hlavičkou těsně mimo a pak snad jejich největší šancí, když prudká střela z hranice malého vápna směřuje těsně vedle. Nutno dodat, že k vynikajícímu výkonu mladých nadějí Baníku se tentokrát přidala i velice kvalitní defenzíva a v kritckých chvílích, jako bylo údobí nejvyššího tlaku hostí, stála na svém místě a konečně bylo na ni spolehnutí. Za zápas neudělala snad jedinou hrubku. I proto měla poprvé na turnaji na svém kontě nulu.  Pak mají gólovku opět naši. Duo Kozel Šrajtl se nebojácně probíjejí do vápna, ovšem kozlova finální přihrávka na Šrajtla je na dlouhou nohu. Do konce poločasu držíme taktovku pevně v rukách my. V 39.min. spaluje Šrajtl naši největší tutovku. Z místa pokutového kopu levačkou nastřeluje tyč a ta se chvěla ještě dobré 2 minuty, jaká to byla bomba. No a to bylo do půlky tak vše.

Do druhého poločasu nastoupil Procházka a Kožíšek A. a výměnou za Šrajtla  a Součka, ale na výkonu to nebylo vůbec znát. Dál hrajeme útočnou, líbivou partii. Dá se říct, že to byla výměna kvality za kvalitu. V 51.min. Kožíšek A. spaluje supertutovku.  Technická střela se z malého vápna otírá o levou tyč. V 65. min. opět v akci tento mladý talent. Dostává ideální pas od Bareše, utíká sám na brankáře, prudce ho přehazuje, bohužel, tutovka končí na břevně. A konečně to přišlo. V 70.min. se nám aktivní a nátlaková hra vyplácí. Po rohu se dostává ke střelbě Kozel, balon se odráží od nohou obránců k Matoušovi a ten pohotově z první nechytatelně pod víko - 1:0. Soupeř zcela rezignoval a vyklidil pole. My toho využíváme přibili jsme ho na jeho půlku a útočíme a útočíme. Do šancí se dostávají i naší obranci, čehož je dokladem 71.min., kdy se dostal před gólmana sám Procházka, ale opět k naší smůle suprovku topí. Hartvíkovice čekají na milosrdný hvizd sudího a ten je konečně tu. Udrželi jsme těsnou výhru a obsazujeme v turnaji konečné 11.místo.