turnaj starší přípravky v Třebíči (23.1.2010)

Starší přípravka Baníku se v sobotu 23.1.2010 zůčastnila halového turnaje pořádaného Fotbalovou školou Třebíč. Po delší době jsme odjížděli konečně v plném počtu, takže jsme mohli hrát na 2 kompletní čtverky, které se "točily" zhruba po 2 minutách. Hrálo se 1 x 15 minut na branky 2 x 5 m.
V prvním zápase nás čekal FK Humpolec. Již při nástupu jsme zůstali jak opaření, Humpolec totiž nastoupil s hochy neuvěřitelně fyzicky vyspělými, obzvlášť útočník č. 9 vypadal spíše jako starší žák. My jsme se jako obvykle v prvním zápase rozkoukávali a do šance jsme se prakticky nedostali. Jednou nás zachránil Baňa, i když ho "devítka" svoji bombou doslova knokautovala. Hra byla z obou stran velice neurovnaná a vše směřovalo na bezbrankovou remízu. V poslední minutě se "devítka" otočila kolem Adély a jeho dělovka skončila 11 vteřin do konce přesně u tyče naší branky - 0:1. Humpolec poté porazil Bohemians i Bohunice, když všechny jeho branky dala "devítka". Bohunice se však s porážkou nesmířily, jeden z tatínků vytáhl notebook a při pohledu na webové stránky Humpolce zjistil, že hned 4 hráči hrají "načerno" !!! Humpolec byl tedy vyloučen z turnaje a všechny jeho výsledky byly zkontumovány.
My jsme po více jak dvouhodinové přestávce nastoupili proti silným Bohunicím. Náš výkon byl mnohem lepší, bohužel v zakončení se neuvěřitelně trápíme. Fojtík nastřelil břevno, Šrámek sám na brankáře vedle, branku Suvday nám rozhodčí neuznal, jasný faul na Šrámka ve vápně rozhodčí jako penaltový neposoudil. Ve 13. minutě zbytečně vyrazil Foral na šikovného útočníka, ten ho obešel a rozhodl - 0:1 !!! Naprosto zbytečná porážka.
V dalším utkání nás čekal soupeř se slavným jménem - Bohemians 1905. Klokany jsme přehrávali a o cenném vítězství rozhodl Šrámek z trestného kopu.
V posledním utkání základní skupiny nás čekal favorit turnaje FŠ Třebíč A. Než jsme se probrali, ve 3. minutě jsme prohrávali 0:2. Byla to pro nás velmi užitečná lekce, protože soupeř nás přehrával ve všech směrech. Názorně jsme viděli na co všechno se musíme v tréninku zaměřit. Důraz v soubojích, zpracování míče pod tlakem, start na míč atd., atd. Porážka 0:3 s pozdějším vítězem byla naprosto zasloužená.
V základní skupině jsme tedy skončili 3. a čekal nás zápas o 5. místo proti ČAFC Židenice. Konečně se probral Suvdaa, po jeho krásné přihrávce se trefil Šrámek. Soupeř vyrovnal dělovkou z dálky. Náš nejlepší výkon na turnaji pak korunoval přesnou střelou Suvdaa a rozhodl o zisku 5. místa ve velmi silné konkurenci.
V soubojích o medaile potvrdila svoji kvalitu FŠ Třebíč. V nádherném semifinále přestřílelo "áčko" svoje "béčko" 6:5. Ve druhém semifinále došlo k překvapení, když Bohunice porazily do té doby suverenní Prostějov 2:0. Finále bylo jasnou záležitostí domácích, kteří deklasovali Bohunice 4:0.
Při pohledu jaká mužstva zvučných jmen skončila za námi můžeme být celkem spokojeni, přesto víme, že máme na to podávat lepší výkony. Některé naše opory jsou po svátcích "v dosti zanedbaném fyzickém stavu" a jeden trénink týdně ve školní tělocvičně to nezachrání !!!