Zimní turnaj 2012 v Komárově

5.kolo (15.3.2012)

muži Baník Zbýšov - muži Sparta Brno A+B 1:0/ Stehlík 1x

Sestava: Dolíhal - Molnár, Hrazdíra T., Hrazdíra M., Beránek - Karas, Novák , Císař, Pavlas - Stehlík, Roszczička.

K zápasu jsme znovu nastoupili v nekompletní sestavě. Chyběli nám Kozel, Kotoun, Šrámek aj. Je už napováženou, jaký přístup mají hráči k vrcholící přípravě!
Abychom mohli hrát v 11 hráčích, doplnili nás dorostenci za Sparty Brno -  Beránek a Karas (ročník 1994).
Od začatku zápasu jsme soupeře přehrávali a vytvářeli si i šance. Tradičně naší lehkovážností a nedúsledností jsme je neproměnili a tak skóre zůstávalo dlouho 0:0. Branku dal až po pěkném centru Molnára Stehlík hlavou, takže jsme se mohli uklidnit. Další šance však zůstaly nevyužity (Rosziszka neproměnil penaltu) a tak zápas skončil hubeným - 1:0.
Generálku na jarní boje máme nyní v sobotu již na přírodní trávě v Hustopečích v 15.00hod (hřiště Starovice!)

muži Baník Zbýšov - Slovan Brno 3:1/ Pavlas 1x, Novák 1x, Stehlík 1x

Sestava: Dolíhal - Hrazdíra M., Císař, Molnár, Kotoun - Rozsiczka, Novák, Šrámek,Pavlas, - Kozel, Stehlík. Náhr.: Hrazdíra T., Tůma.

3.kolo (3.3.2012)

muži Baník Zbýšov - muži Velké Pavlovice 2:1 (hráno 2x40min.)/Tůma 1x, Císař 1x

Sestava: Dolíhal - Hrazdíra, Molnár, Císař, Kotoun - Šrámek, Rozsiczka, Novák, Motyčka - Tůma, Kozel.

Na rozdíl od zápasu 2.kola, kdy panovala krutá zima, při tomto souboji svítilo slunce a bylo příjemných +12° C. Baník přijel k zápasu pouze v 10 lidech a proto musel zaskočit v útoku brankář Tůma!!!. Na hřišti to nebylo znát a hned od počátku jsme začali pěkně zostra. V 19.min. kopeme roh. Na něj si vyskočil nejvýše Císař a hlavou a následným koníčkem otevírá skóre - 1:0. Byla to krásná trefa. A za pět minut se radujeme podruhé. Vysunutý hrot a srdnatě bojující Tůma  ve 24.min. využil nedorozumění obránců a brankáře, důsledně sleduje míč a špatně postaveného gólmana milimetrovým lobem přehazuje - 2:0. Daří se nám kombinace a agresivním napadáním děláme veliké problémy pavlovické defenzívě. Zatrnulo nám v 36.min. Po srážce Molnára z hostujícím útočníkem zůstává Daniel ležet na zemi a poločas dohráváme v deseti.

Do 2.půlky však Dan obětavě nastoupil a měl lví podíl na tom, že hosté skórovali pouze jednou. Pod dojmem pohodlného náskoku Baník polevil v aktivitě a přenechal iniciativu pavlovickým.  Pasivní hra se nám navyplácí a Pavlovice v 75.min. snižují na - 1:2. Stačí však jejich chvilka nepozornosti a hned máme dvě tutovky. Zvláště ta Kotounova volala po brance. Zápas končí za mírné převahy našich zaslouženým vítězstvím.

2.kolo (4.2.2012)

muži Baník Zbýšov - muži Mor.Slávie Brno 2:1(hráno 2x30min.) /Hrazdíra T. 2x

Sestava: Tůma - Kotoun, Hrazdíra T., Molnár, Šrámek st. - Šrámek ml., Rosziczka, Císař, Pavlas - Kozel, Štrajtl.

Zápas se hrál za velmi silného mrazu (-11 C), takže jsme se domluvili na zkrácené hrací době. Sestava byla znovu bez zraněných Hrazdíry M., Motyčky, Černého a dalších hráčů, kteří jsou v jednání s mateřskými kluby (Presl, Stehlík, Marinč, Novák). Zápas v tomto počasí měl pro nás vyloženě kondiční charakter, i když po fotbalové stránce jsme soupeře kombinační hrou převyšovali. Znovu žalostná koncovka nás připravila o větší gólové vyjádření převahy v tomto zápase.
Trenér Piták Jaromír.

1.kolo(28.1.2012)

muži Baník Zbýšov - dorost Sparta Brno 1:3/Kozel 1x

Sestava: Tůma - Kotoun, Molnár, Císař, Hrazdíra - Šrámek ml., Rosziszka, Horký, Pavlas - Kozel, Šraitl (40.Šrámek st.)

Začali jsme velice dobře a vytvořili si několik šancí, které jsme, bohužel, nedokázali proměnit. Až v 10.min. jsme smůlu protrhli. Kozel z místa penalty zvolil místo střely lob a šikovně přehodil špatně stojícího brankáře - 1:0. Rychlá branka nás uklidnila a málo kdo věřil, že nedokážeme zápas dotáhnout do vítězného konce. Zvláště, když jsme si potom vytvořili ještě dvě obrovské šance, ale ani Šrámek ml. ani Horký neměli přesnou mušku. Hosté zahrozili až po půl hodině hry, ale jejich sólo zlikvidoval včasným vyběhnutím náš gólman. Šrajtl pak pokračoval dál ve spalování loženek. Z 5 metrů posílá do prázdné branky míč, ale vracející se obrana ho vykopává na roh. Posledních pět minut jsme zbytečně vypnuli a Spartě se podařilo z trestného kopu vyrovnat - 1:1. Následoval hvizd sudího a šlo se do šaten.

2.poločas jsme začali opět náporem, ale ta koncovka. Dorostenci zahrozili a v rozmezí 5 minut nastřelili dvakrát břevno. Bylo to ještě varování. Pak přišla jedna z posledních příležitostí našich. Kozlova střela vyslaná koníčkem sice vystrašila gólmana, ale opět nezapršelo. Naopak hosté, evidentně převyšující naše v rychlých brejcích, zvláště ve 2.poločase, jeden z nich využili a v 70.min., po doklepu, zvyšují na - 2:1. A bylo po zápase. Sparta pak stoprocentně využila svých předností(ryclost, agresivita, důslednost) a ještě v 80.min. přidala jednu branku, která se podobala jako vejce vejci té ze 70.min. - 1:3.