zimní turnaj v Brně: muži Baník A - dorost Sp. Brno 1:8

Tomu, kdo otevřel stránku Baníku s aktualitami až dnes a nevěřícně koukal na výsledek (1:8) ze sobotního turnajového zápasu našeho áčka, vzkazuji. Ne, milý příteli a fando, nemáš vlčí mlhu, nemáš zamlžené brýle, není to překlep. Výsledek muži Baník A - dorost Sp. Brno je opravdu 1:8!! Ale teď bez ironie. Ve třetím zápase Zbýšov nastoupil velice oslaben. Až bez šesti hráčů ze základu (není to však omluva). Jeho soupeřem byl velice silný a vyspělý tým dorostu Sparty Brno, jenž hraje II.dorosteneckou MS ligu. Torzo naší sestavy: Prečan - Čapka Davídek, Čech, Kantor - Souček Zavřel, Matouš, Procházka - Rozsiczka, Skokan. /branka: Zavřel 1x.

Už ve 4.min. hosté zahrozili velmi pěkným a rychlým útokem, kdy prudký centr z pravé strany do malého vápna jen těsně míjí levou tyč. Tato akce jakoby předznamenala celý vývoj utkání. My se budem bránit, brňáci útočit. Že nikoho nenechají hosté na pochybách, kdo bude na hřišti pánem, ukazuje 7.min. Následuje rychlý brejk, jako přes kopírák podobný tomu z minuty čtvrté. Znovu následuje centr do malého vápna, znovu se v něm ocitá sám útočník hostí, tentokrát míří přesně - 0:1. A ve 14. minutě zaznívá stejná písnička. Rychlý útok zprava, prudký centr do malého vápna, osamocený borec ze Sparty - 0:2. Dotřetice se situace mohla opakovat v 17.min. A znovu jak na kolotoči. Bleskový útok po pravé straně, centr, tetokrát mimo. Přetížená obrana neví kam skočit, soupeřových hráčů je najednou plno. U všech míčů jsou první, jsou agresivnější v soubojích, jejich elán je hnacím motorem a na nás vyloženě platí. Že si nevíme s hrou dorostenců rady svědčí fakt, že jsme pořádně vystřelili na bránu až v 34.min. Do té doby se hrálo pouze po jejich velké vápno. Ale přesto i my máme šanci.  Gólovku a to 100%. Skokan uvolňuje ideálně Zavřela, jeho dělovka gólmanem vykryta.

Druhou půlku jsme začali o mnoho lépe, jak jsme 1.půli končili. Celých 10min. hrajeme vyrovnanou hru, pak však přichází sprcha. V 51. min.(hraje se 2x40min.) odkopává balon Prečan ven do pole včasným vyběhnutím, nestačí se však vrátit a hosté šikovným lobem ho přehazujíí - 0:3. Po této brance upadáme opět do průměru a Brno řádí. Padá jeden z nejhezčíh gólů. Nedostatečně odkopnutý míč doputuje pouze před naše vápno, tam se do něho jeden brněnský borec opře a vymetenou pavučinou nedává Prečanovi šanci - 0:4. V 65.min. se nám podařilo Zavřelem snížit, ovšem sudí byl proti a branku neuznal. Údajně prý Kantor, který před tím, než mu nahrál, fauloval. Po sérii 2-3 tutovek hostí v 67.min. zakládá duo Zavřel, Rozsiczka nádhernou akci. Druhý jmenovaný prokličkoval skoro celou obranou hostí dává do běhu Zavřelovi, jeho přízemní střela končí na nohou brankáře. V 68.min. nám svitla jiskřička naděje. Rozsiczka si zopakoval předešlou situaci a Zavřel (spolu s Kantorem snesou trochu přísnější měřítko) se tentokrát nemýlí - 1:4. Z evidentního ofsajdu nás z výšin posílají na zem brněnští v 70.min. Tři se řítí osamoceni na Prečana - 1:5. Po ní jsme úplně rezignovali na fotbal a čekáme na milostivý hvizd sudího a prakticky dohrávám v tréninkovém tempu. Hosté však nepolevují a v rozmezí 3 minut nás totálně deklasují. 76. min. - 1:6, 78.min. -  1:7 a 79.min. - 1:8