10.kolo Baník A - Ivančice A 4:1

02.11.2009 11:35

Branky : Fojtík, Šrámek, Chlup, Břoušek

K poslednímu a velmi důležitému utkání podzimní části sezony jsme nastoupili za doslova zimního počasí proti Ivančicím. Chyběl nám pouze nemocný Čavajský, naopak po nemoci se do sestavy vrátil Šrámek.
První poločas byl z naší strany povedený, na pravé straně zálohy se dařilo Břouškovi a v útoku byla cítit přítomnost Šrámka. Úvodní branku zápasu vstřelil svým klasickým bodlem Fojtík, když se k němu odrazil míč po rohovém kopu Břouška - 1:0. Na 2:0 jsme zvýšili Šrámkem, když prudkou střelou k tyči zužitkoval pěknou nahrávku dobře hrající Čechové. Hosté za celý poločas nevystřelili na branku.
Druhý poločas byl již vyrovnanější, Ivančice se o něco zlepšili a v naší hře bylo více nepřesností. Příležitost dostali i všichni 4 náhradníci. Na 3:0 zvýšil po pěkné kombinaci se Šrámkem ( za přispění hostujícího obránce ) Chlup. Slovan korigovali na 3:1 z penalty po zbytečném faulu Forala. Drama jsme však nepřipustili, konečnou podobu výsledku dal Břoušek, když dorazil tvrdou střelu Chlupa - 4:1.
Po solidním výkonu jsme tedy zvítězili 4:1 a v nesmírně vyrovnané tabulce se posunuli na 3. místo.

Celková bilance :
10 - 4 - 1 - 5 - 22:23 - 13 bodů - 3. místo

Bilance na domácím hřišti :
4 - 4 - 0 - 0 - 17:5 - 12 bodů

Bilance venku :
6 - 0 - 1 - 5 - 5:18 - 1 bod ( poslední, 6. místo !!! )

Střelci branek :
7 - Chlup Denis
7 - Šrámek Adam
3 - Suvdaa Martin
2 - Břoušek Adam
1 - Habáň Pavel
1 - Hájek Tomáš
1 - Fojtík Lukáš

Co říct závěrem k uplynulé podzimní části ?

Po loňské úspěšné sezoně a vítězství v okresním přeboru mladších přípravek se celý kolektiv přesunul do kategorie starší.
Zatímco v loňské sezoně jsme za celý rok sehráli pouze 4 těžké zápasy ( 2x Kuřim a 2x Rajhrad ), v sezoně letošní nás takto náročné zápasy čekají každý víkend. Což je pro všechny mužstva nesmírně pozitivní !!! Soutěž je velice vyrovnaná a každý může porazit každého. Vítězstvím nad Ivančicemi jsme se posunuli na solidní 3. místo se 13 body a na druhou Kuřim ztrácíme pouhé 3 body. A naopak pohled na tabulku za námi hovoří za vše - Rajhrad - 12, Ivančice - 12, Zastávka - 12.
Pozitivní je také to, že kromě výbuchu v prvním utkání v Rajhradě nás venku žádné mužstvo nepřehrálo. S Kuřimí se vždy jedná o zápasy nesmírně vyrovnané a rozhoduje, kdo udělá více chyb, což se nám vymstilo ve druhém zápase.
Nejvíce nás musí mrzet porážka v Tišnově v prvním utkání, kdy jsme oslabenému soupeři vítězství doslova darovali.
Na domácím hřišti jsme soupeře přehrávali, což nás snad může naplňovat optimismem, protože na jaře hostíme na svém hřišti Kuřim, Rajhrad i vedoucí Tišnov !!!
 

  • Co se týče jednotlivců, hlavní oporou byl v každém zápase Denis Chlup. I u něj však musíme zapracovat na výbušnosti a obratnosti. Nejdůležitější však je, že fotbalem žije 24 hodin, což je v současné době jev téměř nevídaný !!!
  • Po loňské sezoně, kdy drtivou většinu zápasů v brance pouze prostál, je pro "Baně" sezona letošní obrovským skokem. V některých zápasech nás podržel, v některých zklamal. Na čáře výborný, rezervy ve vybíhání. Chce to více života !!!
  • Obratnost a tvrdost nechybí píliři obrany Foralovi, problémem je však u něj práce s míčem.
  • Práce s míčem dělá problémy i Fojtíkovi, navíc se k tomu někdy přidává "mírná lenost".
  • Velkým skokem byl přechod do starší kategorie především pro Adélu, která by ještě mohla nastupovat za mladší přípravku. Z loňska byla zvyklá řešit všechny situace fotbalově, což proti soupeřům o rok starším a někdy o 20 kilo těžším nejde.
  • Velmi nevyrovnané výkony podává dvojice Břoušek, Suvdaa. Přitom jejich potenciál je obrovský !!!
  • Mírným zklamáním byly podzimní výkony Šrámka, po loňské "procházce" v kategorii ml. přípravek přišlo vystřízlivění. Bez nasazení a bojovnosti se fotbal hrát bohužel nedá !!!
  • Pokroky jsou vidět na Pavlu Habáňovi, vzhledem k jeho postavě však jeho čas příjde hlavně v příští sezoně.
  • Samostatnou kapitolou je postava Miloše Čavajského. Po jeho výkonech v přátelských utkání a na turnaji v Mor. Krumlově jsme byli doslova v šoku a věřili, že dokáže prodat svoji rychlost, důraz a obrovskou dynamiku - bohužel ... V některých zápasech byl doslova 8. hráčem soupeře a nadělal víc škody jak užitku, vzápětí překvapí takovou akcí, že by po něm sáhla Sparta !!! Prostě jeho největším problémem je  HLAVA !!!

Celkově můžeme říct, že tohle mužstvo, i vzhledem ke svému mládí má velký potenciál !!! Jestli se povede ho z něj dostat, záleží na trenérech a hlavně na hráčích samotných !!!
Přestože venkovní sezona již skončila, mužstvo pokračuje v trénincích ve školní tělocvičně. V zimní pauze nás také čeká řada kvalitních halových turnajů ( Třebíč, Mor. Krumlov, Ivančice, Praha ).  /hodnocení dodal trenér M.Vespalec ml./
 

Zpět
banik.zbysov@gmail.com Weblight.cz