10.kolo Chudčice - Baník B 2:5

10.10.2009 17:59

Do Chudčic odjížděla naše rezerva potvrdit výbornou formu, kterou předvedla ve Střelicích. Splnila ji do puntíku. Kdo byl přítomen, potvrdí. Béčko nastoupilo v této základní sestavě: Škula D. - Jašek, Kožíšek, Hruška, Hron - Matějka, Škula J., Schmid, Liška - Fejta, Minář /branky: Fejta 1x, Minář 1x, Schmid 1x, Hruška 1x, Šrajtl 1x.

Začátek zápasu se nesl ve vzájemném oťukávání a čekání na chybu. První jsme udělali my. Škula D. je však na místě a bombu vyráží do pole. Domácí pak zahrávají i první roh, ale první branku střílí Baník. A je vpravdě excelentní, jako i branky následující. V 11.min. Liška zatahuje míč k lajně, koutkem oka se dívá, kdo se nabízí. Je to Matějka a Fejta. Matějkova střela se odráží od prsou brankáře, dobíhající Fejta nekompromisně zavěšuje - 0:1. Domácí se však nevzdávají a v 18.min. musí řešit ošemetnou situaci Jašek, když vykopává míč z prázdné branky.  Ve 22.min. spalujeme super šanci. Iniciuje ji opět Liška. Po jeho krásném centru Minář běží sám na gólmana, bohužel, nastřeluje mu pouze nohy. Ve 27.min. kožíškovu prudkou střelu vyráží gólman ven do pole. Pak tentýž muž byl u začátku zrodu branky druhé. Opět se opírá do míče z asi 25metrů. Dochází ke kuriozní situaci. Před domácím brankářem se bomba odráží od země do jeho obličeje...na roh. Chudčice si oddychly, ne však na dlouho. Z rohu, který následuje v 31.min. a který kope výborně hrající Fejta, nejdříve Hruška promáchne, ale Schmid dorážkou z bezprostřední blízkosti neváhá - 0:2. Začínáme mít navrch a domácí se dostávají pouze k jednotlivým akcím. které likviduje s přehledem naše obrana i náš skvělý gólman. V tomto duchu končí půlka a jde se do kabin.

Do druhých 45 minut. nastoupilo béčko beze změn a velice opatrně. Hra byla nesoustředěná, rozháraná, zmizela kombinace. Bohudík, tento stav trval  jen 5 minut. Pak motor naskočil a jelo se naplno. Zvedli jsme hlavu a udeřili. Nádherně a parádně. Jinak se to nazvat nedá. Kombinační akce Fejta, Schmid (nejlepší hráč na hřišti), Minář. Posledně jmenovaný  obdržel od Schmida super přihrávku na hranici penalty a do levého růžku - 0:3. Pětiminutový výpadek je zapomenut a Baník navazuje na skvělé okamžiky 1. poločasu. Začíná se dařit kombinace a právě to je prvek, kterému domácí nedokáží čelit. V 60min. střídá Záruba Jaška, v 72,min. Fejtu nahrazuje Šrajtl. A v 74. min. Hruška posílá definitivně Chudčice do kolen. Vystihuje nepřesnou přihrávku obrany a sám po 30metrovém sólu - 0:4. V 78.min, střídáme. Za Kožíška nastupuje Horák. A domácím se podařilo nemožné. Po jadné z mala kombinací, kterých předvádíme přehršle, snižují v 80.min. na 1:4. Ale nás to opět nakoplo. V 85.min. padá, podle mého názoru, nejkrásnější branka utkání. Po levém křídle uniká Minář, koutkem oka se dívá, kdo je ve váponě nejlépe postaven. Byl to Šrajtl. Přesný centr na něho, Šrajtl hned z voleje posílá nechytatelně pod břevno a je vymalovánon - 1:5. Na tomto perfektním výkonu, které předvedlo naše béčko už nic nezměnila penalta domácích v 90.min. - 2:5. Kluci díky!!!! Na takový fotbal půjdu opět a s radostí!!!

 

Zpět
banik.zbysov@gmail.com Weblight.cz