10.kolo muži Baník - muži Babice nad Svitavou 1:3

18.10.2015 11:21

Sestava: Kubín D. - Pokorný J., Sedlák, Kubín L., Pokorný O. - Kozel R., Horký, Eliáš, Barvíř - Nekuža, Šauer. Na střídačce seděli: Kozel P., Hájek, Vališ. Branka: Nekuža 1x.

V sobotu nás čekal přetěžký soupeř (který není těžký, že?). Druhý tým tabulky Babice n/Svitavou. Naši bez Kotačky, Jaška, Záděry a hlavně bez Louckého nastoupili z velikým despektem. Vždyť považte. Ve dvou posledních kolech vyhráli v Ochozi 9:0 a doma se Střelicemi 4:0. Hosté se do nás pustili ve velkém stylu. Hned v 1.minutě musel Kubín vytahovat jejich pokus nad břevno. Pak nás zatlačili na dlouhé minuty na naší půlku, vytvořili si převahu, ale bohudík, pouze platonickou. Běží 15.min. a není fakticky o čem psát. Snad jen to, že soupeř ze svého tlaku vbybojoval pět rohů za sebou. Ve 28.min. nás zachránila od jistého gólu tyč, ale ten by stejně nebyl uznán, protože sudí před tím odmával ofsajd. Minutu nato, ve 29.min., špatně odkopnutý míč končí na kopačkách hostí a jejich borec po milimetrové přihrávce otevírá skóre - 0:1. Ve 39.min. se zranil Kubín Lukáš, vystřídal ho Kozel Petr. Ve 40.min. přehazuje babický hráč vyběhnuvšího Kubína, naštěstí pro nás, balon míjí vingl snad o půl metru. Na to, že hrajeme v neúplné sestavě, poločasový výsledek je velice lichotivý.

Do druhé půlky už nenastoupil Lukáš Horký. Škoda ho. Byl mozkem mužstva a jeho perfektní přihrávky nám pak velice chyběly. Na plac vyběhl Hájek. Převaha hostů však pokračuje dál. Z obrovského tlaku padá další branka do naší sítě. V 53.min. ten samý hráč, který nám vstřelil první banán, přebírá ideální pas a prakticky do prázdné branky - 0:2.  V 61.min. stáli při nás všichni svatí. Míč smeřující do naší svatyně vykopává v poslední chvíli Sedlák, ale tak smolně, že končí na soupeřově noze. Ten bez přípravy pálí, asi z 5 metrů, ale Kubín David ho zázračným zákrokem uklízí na roh. Své fantastické umění ukazuje ještě při dvou-třech loženkách hostí. Ovšem v 80.min. se stalo to, v co jsme už nevěřili. Naši dali gól. A byl vpravdě výstavní. Nekuža s míčem udělal před vápnem kličku, přesunul se k blíž k brance a s ostrého úhlu, za mírné teče obránce, nechytatelnou bombou pod břevo - 1:2. Tu branku si naši zcela zasloužili. Za svůj statečný boj. Hosté pak ještě upravili v 88.min. skóre na konečných - 1:3.