11.kolo Blučina - Baník Zbýšov 2:0

23.10.2017 13:26

Sestava: Kubín - Matějka, Rozsiczka, Procházka, Chlup - Šrajtl, Suvdaa, Barvíř, Schmid - Elisseev, Nekuža. Náhradník: Vališ.

Čvrtý zápas v řadě a Baník počtvrté nevyhrál. A vstřelil v nich pouho pouhý jeden gól. Domácí byli papírovými favority. Vždyť v jejich řadách hraje bývalý hráč Zbrojovky Brno a nejlepší střelec OP (18 br.), Milan Pacanda. A opět chyběli někteří hráči: Navrátil, Eliáš, Prečan, Záděra a trest si odpykající Kozel a Vespalec (1.jobovka). Zvláště absence Vespalece je velice znát. Avšak pro fanoušky Baníku přináším radostnou zprávu. Vespalecovi byl disciplinárkou snížen trest za vyloučení na polovinu. Takže ho uvidíme ve 3.jarním kole. Kozel může hrát už tuto sobotu.

Blučina se na nás vrhla jako hladoví vlci na ovce. Ovšem, i když mají domácí více ze hry, my jim srdnatě odoláváme. Až v 15.min. se konečně domácí probili celou naší defenzívou. Následoval vysoký centr, který našel rozběhnutého útočníka, ten z první, naštěstí vedle. Jak jsem už vzpomínal. Většinou se hraje na naší polovině, my se do útoku dostáváme velice těžce a komplikovaně. Chybí přesná přihrávka. Sice jsme také 2x vystřelili, ale oba pokusy končí vysoko nad. Až ta třetí ve 22.min. má gólové parametry. Nekuža se protlačil po pravé straně do sóla. Nečekal na nic a vyslal dělovku. Brankář byl na místě a míč uklidil na roh. Ve 26.min. předvedli domácí bleskovou akci, na jejimž konci stál ve vápně osamocený borec. Bohudík pro nás. Jeho prudký projektil končí snadb metr mimo naší svatyně. Ve 30.min. se zase ukázal Kubín. Vytahuje balon mířící do vinglu. Totéž si zopakoval ve 36.min. Pak proběhla infarktová 38.min. Po krásné akci, kdy naši nenechali domácí rozehrát míč, se dostal v úhlu stojící Elisseev a po jeho přízemní střele zazvonila tyč (2.jobovka).

Blučina ve druhé půlce pokračuje ve svém tlaku dál. Hned ve 46.min. spaluje loženku, když jejich borec pálí z 9 metrů pánu Bohu do oken. I další balon v 53.min. končí vysoko v oblacích. Naši odolávají skoro celou hodinu. A právě, když naskočila 60.min. jsme se položili. To soupeř doběhl zdánlivě míč končící za brankovou čarou. Kluci zůstali stát v domění, že domácí ho nedoběhne. Ale doběhli. A také stačili odcentrovat. Jejich útočník přesně posadil balon na hlavu běžícímu spoluhráči a ten nechytatelně - 1:0. To domácí nakoplo a v 62.min se radují podruhé. Baník si dal prádního vlastence - 2:0 (3.jobovka).V 65.min. mají domácí opět suprovku. Úplně volný hráč z místa pokutového kopu si dovolil udělat kličku, vyslal navštívenku, těsně mimo. A od těchto chvil existuje na hřišti jen jedno mužstvo - Blučina. Kluci se snaží, ale pouze snaha nestačí. Potřebujeme zpřesnit přihrávku, zrychlit hru. Jen tak se můžeme dostat na dostřel skórovat. V 83.min. došlo ke střídání. Šrajtla nahradil Vališ. Obě mužstva pak pouze dohrávala a nebylo se na co dívat.

 

Zpět
banik.zbysov@gmail.com Weblight.cz