11.kolo muži Zakřany - muži Baník 3:1

25.10.2015 11:18
Sestava: Kubín D. - Kozel R., Kotačka, Pokorný O., Kubín L. - Horký, Šauer, Souček, Jašek - Loucký, Nekuža. Na střídačce: Eliáš, Barvíř, Vališ, Hájek. Branka: Barvíř 1x.

Ostře sledované derby nejen v Zakřanech a Zbýšově, ale i v širokém okolí. Tak by se mohl charakterizovat souboj Zbýšova (Zakřany) v.s. Zbýšova (Baník). Pro nezasvěcené. Za domácí (Zakřany) nastoupilo 9!!! hráčů ze Zbýšova anebo, kteří ve Zbýšově vyrůstali. A právě proto, si myslím, že se začalo velice opatrně, i když více ze hry měli domácí. Během 10minut kopou 4 rohy a alespoň 5 přímáků. Přímá střela na branku byla však vidět až v 15.min. od našeho Louckého a v 16.min. od soupeře. Obě končí těsně vedle. Hra se pak vyrovnala a odbývala se většinou na polovině hřiště. Z usínání nás nadzvedla 24.min. To domácí ve vyložené pozici posílají tutovku těsně vedle. I hlavička ve 25.min. měla gólové parametry. Následovala zakřanský pětiminutový drtivý tlak, z ketrého ještě nezapršelo. Ve 32.min. ukázal svůj postřech Kubín D., který vyráží prudkou pumelici z 25 metrů na roh. Tlak domácích gradoval a výsledkem je vedoucí branka ve 36.min. Krásně zahraný trestný kop - 1:0. Když už běží 43.min. a všichni se vidí v kabinách, sudí píská další trestný kop. Soupeř asi z 30 metrů nachytal našeho gólmana na hruškách a zavěšuje k tyči - 2:0.

Druhou půlku začaly Zakřany ve 46.min. dělovkou k tyči. V 50.min. vykopává Kubín D. včasným vyběhnutím suprovku z branková čáry. My kontrujeme chabým pokusem Nekuži, ale gólman soupeře je na místě. V 59.min. odešel Jašek, naběhl Barvíř. Domácí v tlaku nepolevují. Kluci sice srdnatě bojují, ale nestačí v 69.min.na pohlednou akci Zakřan. Po rychlém brejku z pravé strany a po centru, který následuje, domácí slaví další úspěch - 3:0. V 70.min. nastává další střídání v našem týmu. Horkého nahradil Eliáš. Ale až čtvrt hodiny před koncem, kdy Zakřany zápas trochu vypustily a nechaly nám prostor ke kombinaci, vystupujeme ze stínu i my. Totiž, je k vidění 1.gólový moment našich v utkání. Louckého projektil z trestného kopu končí pár centimetrů vedle vinglu,. To samá se povedlo Kozlovi, když Martina napodobuje, ale slibný pokus olízl jen spojnici tyče a břevna. Baník vsadil vše na útok a dá se říct, že hrajene nejhezčí minuty zápasu. V 79.min. pálí Nekuža ještě vedle, ale v 81.min. se fanoušek Baníku raduje. Proběhla totiž učebnicová akce. Loucký, ačkoli střežen po celý zápas až třemi obránci, se uvolnil, setřásl ze sebe posledního beka, nezištně nahrál po sebe a nabíhající Barvíř prudce pod břevno - 3:1.

 

 

Zpět
banik.zbysov@gmail.com Weblight.cz