11.kolo Slovan Brno A - Baník A 3:1

17.10.2009 19:21

Baník nastoupil proti Slovanu v této sestavě: Prečan - Čech, Vespalec, Davídek, Cenek - Skokan, Zavřel, Horký, Langer - Rozsiczka, Zavřel  /branka: Rozsiczka 1x

Stadion leží na periferii Brna a připomíná spíše plac na kterém se hraje 3.třída, než naše veleletiště. Fanoušků Slovanu poskrovnu, převaha našich asi 4:1. To však není omluvou k naší prohře. Ta spíše spočívá úplně v něčem jiném. Způsobu, jak se vlastně ke ztrátě bodů dospělo. Nemohoucností útoku a zálohy k finálnímu zakončení povedených akcí. Jedním slovem řečeno, když nevystřelíš, prohraješ. A alespoň na remízu jsme opravdu měli. Zvláště prvních 30min. nás musí mrzet, protože jsme měli jasně navrch. Kombinací jsme soupeře přehrávali, ten stačil pouze odkopávat, bohužel, převaha byla platonická. Pořádný mrak, ale nezapršelo. Hned ve 3.min. min. se pokouší Skokan o překonání gólmana, prudká střele je blokovaná. Kopeme i první roh. Nic. V 8.min. málem branka. Rozsiczka pohotově na Součka, krásný centr na Zavřela, obránce jen s obtíží a navíc se štěstím zádama na roh. V 10.min. dostává opět Souček příležitost. Prudkou přihrávku do vápna stačí brtankář likvidovat. V 16.min. přichází první střela domácích a ta je z trestňáku. Pak se hra vyrovnala a hrálo se od vápna k vápnu. Ve 30.min. jsme si zhluboka oddychli. Po zaváhání obrany likviduje Prečan tutovku. Ve 31.min. po krásné kombinační akci Skokan prudce míří vedle. Ve 35.min. domácí odpovídají stejnou kartou, ale i oni  jsou neúspěšní. Ve 39.min. vyrábí, do té doby výborně hrající obrana hrubku. Brankář si nerozumí s obranou, čehož využívá rychlonohý borec z Brna a po zemi do opačného rohu -1:0. Naši vlastně od 31.min. vyklidili pole a zbytek poločasu patří zaslouženě Slovanu.

Do 2.půle jsme nastoupili s jadnou změnou. Součka vyměnil Kantor. Ovšem inkasovaná branka naše nenastartovala, ale naopak utlumila. Dál se utápíme v komplikovaných, nic neřešících a hlavně nezakončených akcí a trápíme se. Jen pro zajímavost. Než se my dostaneme postupným útokem k bráně, musíme si 10x až 12x nahrát. Kdežto domácím stačí k ohrožení naší svatyně dva-tři doteky a jsou před vápnem. V 59.min. střídá Skokana Šauer a v  64.min. za zraněnáho Horkého přichází Kožíšek, ale obraz hry je stále stejný. Z naší strany - marnost nad marnost. Protože čas ubíhal, vrhli jsme všechny síly do útoku a tak nějak jme zapoměli na zadní vrátka. Sice ještě v 75.min. spalujeme Kantorem tutovku, ale odpověď Slovanu přichází vzápětí. A podle mého mínění definitivní.  K.o. nasatáváí v 78.min. Po rychlém brejku na - 2:0. Sice jsme ještě vykřesali jiskřičku naděje v 80.min. přenádhernou brankou Rozsiczky -  2:1, ale definitivně do kolen nás poslala v 85.min. branka, která uzavírá skóre celého zápasu. Hotovo, je dobojováno. Na závěr jedna výstižná poznámka. Po odchodu ze hřiště nás zastavil fanoušek brňáků. A řekl zajímavou myšlenku. Pánové, to není krasobruslení, kde se hodnotí celkový dojem. Fotbal je o brankách. A vy jste jich dali méně.

Zpět
banik.zbysov@gmail.com Weblight.cz