12.kolo muži Baník - muži Modřice 1:7

01.11.2015 11:15

Sestava: Kubín D. - Pokorný O., Kotačka, Kubín L., Kozel R. - Vališ, Hájek, Barvíř, Šauer - Loucký, Nekuža. Branka: Kotačka 1x.

Naši nastoupili ke svému poslednímu utkání na svém hřišti bez jediného náhradníka, ale s odhodláním přerušit nelichotivou sérii devíti zápasů bez výhry. Nepovedlo se. I když začali sympaticky. Prvních 10minut totiž patřilo jednoznačně nám a vůbec to nenasvědčovalo tomu, že to bude taková výsledková katastrofa. Hosté se stáhli a vyčkávali. Vyčkávací taktika se jim vyplatila. Ve 13.min. nestačí obrana našich včas uklidit míč do bezpečí, toho se zmocňují hosté, následuje prudký přízemní centr do šestky a úplně volný borec pohodlně - 0:1(zde musím důrazně upozornit, že takové, navlas podobné, branky padly do naší sítě čtyři!!! ze sedmi inkasovaných). Záhy však mohlo být vyrovnáno. To Loucký dostal ideální pas do brejku, utekl všemu a všem a najednou je sám před gólmanem. Bohužel, technická střela míří půl metru vedle. Po těchto hektických minutách nastal zdánlivý klid. My jsme se stáhli ustrašeně do ulity a protože Modřice navyvíjely žádnou aktivitu, tak na place nebylo nic k vidění. Počáteční tlak našich byl ten-tam. A najednou, jako blesk z čistého nebe, přišla rychlá akce ve 27.min. a hosté zvyšují vedení - 0:2. Baník, ke své škodě, přestal úplně hrát. Vůbec nic se mu nedaří. Přesná přihrávka na pět metrů nebyla asi na skladě, pohlednou akci, aby člověk pohledal. A ve 35. a 36.min. mohlo být hůř. Kubín D. však vytahuje ze svého kouzelného rukávu dva fantastické zákroky. Zvláště ten první byl z říše snů. Snad ze tří metrů vykopává loženku na roh. Za zmínku ještě stojí, že my jsme nekopali za poločas ani jeden rohový kop, naproti tomu, Modřice 6-7.

Jestliže svítil plamínek naděje na přijatelný výsledek ještě na konci první pětačtyřicetiminutovky, tak rychle zhasl během úvodních pěti minut. Ve 47.min. po úniku rychlého křídla nestačí Kubín na dorážku - 0:3 a v 52.min. po dvojnásebném kiksu naší defenzívy - 0:4. A je po nadějích. Zvláště, když v 57.min. loví Kubín míč ze své sítě znovu - 0:5. Opět po rychlém brejku, opět po prudkém centru, opět po dorážce osamoceným borcem. Baník je v totálním útlumu. Kluci úplně vytuhli.V 63.min. padající list orazítkoval naše břevno. A v 69.min. vykopává Kubín L. balon z prádné branky. V 83.min. konečně vidím první střelu na soupeřovu bránu. Mimochodem, byla to první za druhou půlku. Brankářovi vypadává míč z rukou, bohužel, naši široko-daleko nikde. Blíží se konec zápasu, ale brankostroj hostů nekončí. V 86.min., jak jinak, než po dorážce - 0:6. Baník rezignoval na fotbal a nechává si dát v 88.min. další banán - 0:7. V 90.min. střílíme alespoň čestný úspěch. Ale padá po krásné akci. Nekuža dostal ideální balon na kopačky, nenechal se od něho odstrčit, uviděl v běhu Kotačku, nezištně mu ho adresoval a Jara bombou uzavírá skóre na konečných - 1:7.