13.kolo muži VevBitýška - muži Baník 4:0

08.11.2015 11:10

Sestava: Kubín D. - Pokorný O., Eliáš, Souček, Jašek - Hájek, Šauer, Kotačka, Pokorný J. - Nekuža, Loucký. Náhradníci: Vališ, Kříž.

Utkání dvou týmů z opačného konce tabulky. Domácí průběžně třetí (22bodů), my předposlední (4 body). Už jenom to řadilo Vev.Bitýšku do role vysokého favorita. A také se to, na hřišti, výsledkově potvrdilo. I když jsme hostitele dost potrápili. Zvláště v prvním poločase byli z nás domácí zoufalí, a ne, a ne, nám dát uklidňující branku. Za 1.půlku kromě obvyklých opor (Kotačka, Nekuža, Loucký, Šauer, Kubín D.) zaslouží pochvalu také Pokorný Ondra a Pokorný Jan, ale zvláště pak Souček David, který podal snad svůj nejlepší výkon v dresu Baníku. Druhá půlka se už tak nepovedla, ale i tak, klobouk dolů před výkonem všech našich.

Zápas nezačal nějakým obrovským náporem Bitýšky. I když už v 7.min. zazvonila u naší svatyně tyč. To si na ni srazil míč náš gólman. V zápětí byl v 8.min. nemilosrdně skosen. Došlo k ošetřování a utkání bylo na delší dobu přerušeno. Hra se pak vyrovnala a i naši se dostávali na dostřel. V 17.min. Kotačka dokonce vystřelil z hranice šestnáctky přímo z voleje. Brankář z námahou vyráží na roh. Nádherný fotbalový moment. Bitýška kontruje ve 21.min. Eliáš vykopává z prádné branky. Ale největší loženku májí domácí ve 23.min., když raketový projektil ligových parametrů vytahuje Kubín z vinglu nad. To už je soupeř na koňovi a vytváří si další suprovku. Hlavička z 5 metrů končí za autovou čarou. Pak ještě ve 41.min. vyráží Kubín balon z brankové čáry na roh. I přesto, kluci podali v první pětačtyřicetiminutovce heroický výkon a nedá se nic dělat, musím konstatovat, že jsem je tak dlouho hrát neviděl.

Druhá půlka byla už o něčem jiném. A začala dost nešťastně. V 50.min. kopou domácí trestný kop a povedenou ránou k tyči - 1:0. Bylo vidět a hlavně slyšet, jak všem z Bitýšky spadl kámen za srdce. V 54.min. ještě stačí Kubín vyrazit míč zpod břevna, aby následně opět inkasoval. Podle mého mínění to byl, pro domácí, gól uklidňující. V 55.min. zatáhl soupeř balon až k brakovému praporku, narážečkou se dostal do vápna a z úhlu, ale nechytatelně - 2:0. Ne, že by naši přestali hrát, ale domácím narostla křídla a zvláště jejich defenzíva hrála jako z partesu. Za celý zápas jsme na ni nenašli účinný recept. V 62.min. po krásná, rychlé akci a ještě hezčí hlavičce je to už - 3:0. Favorit se chytl a v 64.min. je vlastně po nějakých nadějích, protože Kubín loví míč opět - 4:0. V 65.min. odešel Eliáš, přišel Vališ. A soupeř v tlaku neustává. Ba naopak. Ten je stále silnější. V 76.min. vyráží Kubín bombu do pole na volného protihráče, dorážka končí těsně vedle. V 77.min. vystřídal Hájka Kříž. I poslední suprovku mají, jak jinak, domácí. Jejich borec ze šestky netrefil naši úplně prázdnou branku.

 

Zpět
banik.zbysov@gmail.com Weblight.cz