13.kolo Zastávka A - Baník A 0:1

26.04.2010 10:46

Branka: Břoušek 1x

Po dvou domácích výhrách proti celkům z čela tabulky nás čekalo prestižní derby v Zastávce. Cíl byl jasný - konečně vyhrát venku !!! Naše optimistické plány dostaly povážlivé trhliny ještě před odjezdem. V den zápasu onemocněli Šrámek, Suvdaa a Břoušek. Tím se nám kompletně rozpadla naše ofenziva, z níž zůstal pouze Chlup, který měl v nohách (spolu s Foralem) celý sobotní zápas za mladší žáky. Rodiče Adama Břouška (touto cestou jim děkuji) se nám povedlo přesvědčit, aby šel Adam aspoň na lavičku. Museli jsme tedy sáhnout do rezerv, pomohl nám Honza Mertl, který do naší kategorie věkově stále patří (r. 1999), ale stabilně nastupuje pouze za mladší žáky.
Zastávka nastoupila v plné síle (5 hráčů r. 1999 nastupuje již druhým rokem za mladší žáky), pozor jsme si museli dávat hlavně na nejlepšího střelce celé soutěže Strnada, který se však tentokrát nedostal vůbec k ničemu.
My jsme museli s naší sestavou hodně experimentovat. Obranu jsme ponechali beze změn, na krajích zálohy nastoupili Čavajský a Habáň, na hrotu Mertl.
Od začátku jsme byli aktivnější, na pravé záloze mile překvapoval Čavajský, jeho dvě nebezpečné střely skončily těsně mimo, další tvrdou střelu Chlupa zlikvidoval brankář. Do naší největší šance se dostal po chybě zastávecké obrany Mertl, sám před brankářem však zakončil zbrkle vedle. Jedinou "šancí" Čechie byla polostřela - polocentr Brychty, který se otřel o břevno naší branky.
Do druhého poločasu jsme trošku přeskupili řady. Mertl, který se v útoku trápil šel na beka, Foral na zálohu, Čavajský do útoku. Tyto změny se nám opravdu vydařily, všichni hráli na nových postech velice dobře. Zastávku jsme opět zatlačili, na Nevřivého nešla jediná střela. Tvrdá střela Chlupa skončila pouze v boční síti, bomba Mertla po rozehraném rohu zatřásla břevnem. Do hry musel nemocný Břoušek. Rozhodující moment přišel v 38.minutě. Míč po přetaženém rohovém kopu Břouška vybojoval svým typickým způsobem Foral, vrátil ho před branku, kde zůstal zapomenutý Břoušek a střelou pod břevno rozhodl - 0:1 !!! I dál jsme útočili, další trestný kop Chlupa skončil na tyči nereagujícího brankáře, střela výborně hrajícího Forala skončila mimo. Zoufalý závěrečný nápor Zastávky vyústil pouze ve dva rohy, které jsme dokázali odvrátit.
Po nesmírně bojovném výkonu jsme tedy dokázali i v oslabené sestavě zaslouženě získat cenné 3 body.

Místo úterního tréninku nás čeká v 16:15 hod. přátelské utkání v Rosicích. Příležitost ukázat se dostanou hráči, kteří si v mistrácích zatím moc nezahráli (Hanák, Šindelka, Habáň, Nekuža).   /informace od trenéra M.Vespalce ml./
 

Zpět
banik.zbysov@gmail.com Weblight.cz