13.kolo Želešice - Baník Zbýšov 7:3

06.11.2017 16:44

Sestava: Kubín - Navrátil, Procházka, Záděra, Matějka - Kotačka, Elisseev, Schmid, Šauer - Rozsiczka, Nekuža. Náhradníci: Eliáš, Suvdaa. Branky: Rozsiczka 2x, Šauer 1x.

Soupeř, současný lídr tabulky, se do nás pustil hned od prvních minut. Ve 4.min. kope roh. Bohužel, Kubín ho sráží pěstí pouze před rozběhnutého útočníka a ten při zemi a k tyči - 1:0. Úvod, jaký jsme si vůbec nepřáli. Dostat rychlou branku. Želešicím narostla křídla. Najednou je jich plno. V 8.min. nestačí naše obrana uklidit balon do bezpečí, brankář musel vyběhnout a při vyrážení míče do pole se ocitl na zemi. Tím pádem je úplně prázdná branka a soupeř pohodlně - 2:0. Navzdory velikému tlaku domácích, máme i my loženku. Elisseev běží úplně sám v sólu. Stačil vystřelit, projektil letí 5 metrů vedle. No, na mrtvici. A od této chvíle se nám lepí smůla na paty. Nekoncentrace Baníku zapříčinila, že znovu inkasujeme. V 17.min. soupeř z pravé strany podstřelil našeho padajícího gólmana a opět skóruje do prázdné branky - 3:0. Naši odpověděli podařeným protiútokem. Rozsiczka se blížil k velkému vápnu. Tam ho podrazil jeden z beků. Následoval přímý kop. Záděra ve 22.min. milimetrově našel hlavu Šauera a Ivoš do protisměru brankáře - 3:1. Naše radost netrvala dlouho. Ve 29.min. z rohu opět inkasujeme od úplně volného hráče do prázdné svatyně - 4:1. A když ve 32.min. inkasujeme z brejku na - 5:1, vypadá to na ručník. Ještě štěstí, že z mnoha suprovek domácí do konce poločasu neproměnili už ani jednu. Ba naopak. My z mála jsme proměnili další. Rozsiczkovi se podařilo přesprintovat obranu, dovoli si dokonce udělat gólmanovi kliku a skórovat - 5:2.

I druhá půlka začala obrovským náporem Želešic. Pro ilustraci. Během dvou-tří minut kopou 4 rohy za sebou. V 51.min. střídáme. Odešel Kotačka, naskočil Suvdaa. Nápor domácích však nepolevuje. V 53.min. nás zachránil Kubín. Odvážným skokem pod nohy nedal soupeřovi šanci. Totéž předvedl i v 54.min. Kluci, i když jsou pod soustavným tlake, statečně odolávají smrtícím nájezdům. Dokonce v 63.min. jedou Rozsiczka ze Šauerem sami na brankáře. Bohužel, finální přihrávka se jim nepovedla a vracející se obránce uklidil míč do bezpečí. Hned z obrátky musí opět ukázat své umění Kubín. Vytahuje z vinglu prudkou bombu. Ovšem v 67.min. nedosáhl na dorážku, která proletěla malým vápnem - 6:2. V 71.min. předvedli domácí před naší šestnástkou pořádný kolotoč. Kluci nevěděli kam skočit. Míč putoval z nohy na nohu. Kolotoč končí raketovým projektilem v naší síti - 7:2. Domácí napapaní pětigólovým vedením, jakoby vyklidili pole. V 77.min. střídáme opět. Místo Nekuži přišel na plac Eliáš. Totálně nás opustila paní Štěstěna. Nejdříve Rozsiczka zahazuje příležitost střelou vedle. Ale to není nic, co dvojice Rozsiczka - Elisseev spáluje v 81.min. Jedou v sólu dva na osamoceného brankáře a Radek pak poslal boční přihrávku Maximovi na dlouhou nohu. V 85.min. utekl Procházka po pravém křídle. Zacentroval na místo penalty. Brankář ho podběhl a za ním stojící obránce hlavičkou orazítkoval vlastní tyč. Konečnou podobu utkání udělal Rozsiczka. A zaslouženě. Byl náš nejlepší borec na hřišti. V 90.min. znovu utíká obraně a nekompromisně upravuje na - 7:3. Kluci si takovou prohru nezasloužili. Hlavně za výkon v druhé půlce, když jsme soupeři stačili a měli jsme více šancí, ale méně toho štěstíčka.

Zpět
banik.zbysov@gmail.com Weblight.cz