15.kolo Lažánky - muži Baník B 3:1

06.04.2009 13:10

Za krásného, přímo letního počasí, což se o kvalitě terénu říci nedá, zahájili jarní část i muži béčka. Když uviděl trenér Vespalec st. v jakém stavu je hřiště, suše konstatoval:" Tady mohou vyhrát pouze Řeznovice, které jsou na podobný terén zvyklé". Čímž reálně zhodnotil situaci a já dodávám, že by svaz neměl povolovat hrát na podobných oraništích. Ale zpět k zápasu. Nejdříve sestava: Škula D. - Horák, Švancara, Matějka, Jašek - Šmíd, Liška, Čapka, Škula J. - Krejčí, Minář. Náhradníci: Hruška L., Záruba. Branka: Minář 1x

A začali jsme ve svižném tempu. V 15.min. se Matějka nebojácně vřítil do vápna, ale střela byla nedůrazná a proto s ní neměl gólman žádný problém. V 18.min. domácí kontrovali. Lehce se dostali na dostřel před naši svatyni, prudký vypálený projektil letí vysoko nad. Domácí si brzo všimli, že technickým a kombinačním hostům drny dělají potíže a brzo toho využili. Ve 23. min. kopou rohový kop. Nakopnutý míč letí přes celou obranu, ve které je nejvyšší náš nejmenšímu lažáneckému útočníkovi po pás, za bukem stojící forvard hlavičkou pohodlně skóruje - 1:0. Snažíme se o vyrovnání, ale liškovu prudkou dělovku vyráží gólman na roh. Ve 34.min. se probíjí krásně Čapka, míč má jakoby přilepen k noze, nezištně přihrává Liškovi, ale i druhou bombu mu brankář kryje. Ne, že by naši hráli špatně, ale prostě jednoduchá hra bez komplikací slaví úspěch nad myšlenkou a kombinací. Ve 40.min. střídá Horáka Záruba a za 2 minuty nato mohlo být dílo dokonáno. Jašek za velkým vápnem prudce vypálil, ale zazvonila pouze pravá tyč.

Zápas má i II.poločas. A ten začínáme opět aktivněji my. Po krásném kombinačním útoku střílí ve 47.min. Škula J. jen těsně vedle. Přichází však další standardka. Domácí kopou trestný kop, opět jednoduchý nákop do vápna do něho se vložil lažánecký útočník a přímo z voleje trefuje krásně a nechytatelně vingl škulovy branky - 2:0. Nás to nedeprimuje a útočíme dál. O tom, že nehrajeme žádnou podřadnou roli svědčí fakt, že kopeme dvakrát víc rohů i trestňáků. V 60.min. jsme za naší aktivní hru konečně odměněni. Záruba našel za obranou domácích volného Mináře a lobem přehazuje vyběhnuvšího gólmana - 2:1. Naši chytili druhý dech a předvádějí krásný, a pokud jim to terén dovoluje, i kombinační fotbal. V 63.min. super šance. Centr do pokutového území. Minář hlavičkuje, avšak míč nezasáhl naplno a ten letí mimo tři tyče. Lažánky mají sice také dvě šance, ale ty vznikly pouze z náhodných nákopů. Pak jsme střídali podruhé. Odešel Škula J. a nastoupil Hruška L. V době našeho největšího tlaku přišel opět jeden ze zoufalých odkopů domácích a do otevřené obrany Baníku se vřítil jejich útočník, udělal kličku našemu osamělému obráncovi a prudce po zemi - 3:1. To také bylo vše, co stálo za zaznamenání. Prohráli jsme tedy, ale opravdu nezaslouženě. Kdo tam nebyl, tak prostě neuvěří. Rezerva Baníku hrála krásný a líbivý fotbal se spoustou nápaditých kombinací a také šancí. Bohužel tomuto stylu hry nebylo v Lažánkách přáno. Takže, když bude béčko v tomto duchu pokračovat, nemusí se o další výsledky obávat. V neděli dopoledne prohrál fotbal a zvítězila kopaná, vlastně okopávaná.

Zpět
banik.zbysov@gmail.com Weblight.cz