16.kolo Baník A - Novosedly A 1:0

11.04.2010 18:33

Naše áčko už 3 hodiny čistého času navstřelilo branku. Tuto nelichotivou bilanci chtělo napravit před domácím publikem proti druhému v soutěži mužstvu Novosedel. A to se mu povedlo a navíc první vstřelená branka na jaře byla i vítězná. Stalo se to v 54.min. Do té doby se hrálo kdo z koho. Jinak řečeno, kdo dá první gól, ten vyhrje. Nastoupili jsme v této sestavě: Prečan - Procházka, Matouš, Davídek, Skokan - Kožíšek, Havel Josef, Kotačka, Havel Jan - Zavřel, Rozsiczka (branka: Bareš 1x/náhr.: Čapka, Kožíšek A., Bareš.

Utkáník začalo pro nás smolně. Hned ve 2.min. se zranil Havel Jan a i když se snažil seč mohl, musel ho ve 13. min. vystřídat Bareš. Novosedly si počínaly velmi sebevědomě a až přehlíživě. Vedl je k tomu fakt, že okupovaly druhou příčku, kdežto my až osmou. Z tohoto hlediska se cítily favority. Ovšem nečekaly, že narazí na velmi houževnatou obranu Baníku, s kterou si nevěděly, prakticky celé utkání, rady. Tentokrát hrála opravdu tato formace vynikající. Na jedničku. Sice v 8.min. měli novosedelští supertutovku, když po rychlém útoku a centru do malého vápna jejich forvard přestřeluje z 3 metrů vysoko nad, ale to bylo vlastně od nich vše. Poměr sil se překvapivě začal vyrovnávat a hosté ne a ne ztéci naši bránu. Zbýšovská obrana hrála velice odpovědně, spolehlivě a Novosedly z ní byly zoufalé. A protože i u nich kralovala defenzíva nad útokem, z vyrovnané partie bylo jasné, že ten kdo dá branku, vyhraje. Hosté pak kopou sérii 3 rohů a dvou trestňáků, ale stále nic. Znervózněli a málem na to doplatili. Ve 44.min. jsme se konečně na chvíli vymanili z ulity a zkusili zaútočit. Po pěkné kolmici na všudypřítomného Bareše dotyčný vyhrává osobní souboj na penaltě, špičkou kopačky bez přípravy těsně nad horním koutkem svatyně hostí. Ti si notně oddychli. Chválím Barešovu fotbalovou drzost a agresivitu. Musím ovšem objektivně přiznat, že to byla naše jediná povedená akce 1.půle.

Druhý poločas byl opakem prvého. S vědomím, že i favorit je zranitelný a k poražení jsme začali přebírat iniciatívu a také určovat tempo. Ale opět úvod patří Novosedlům. Hned ve 46. min. kopou trestný kop, který naše obrana tečuje pouze k volně stojícimu útočníkovi a jeho prudkou jedovku k pravé tyči likviduje bravůrně Prečan. Výborně Pepo!!! Ještě však netušíme, jak tento super zákrok byl veledůležitý, protože v 54.min. přišla pro suveréně se počínající hosty pohroma. Vlastně bomba. Oni si totiž vůbec nepřipouštěli, že by vůbec mohli inkasovat. Ale realita je rychle vyvedla z omylu. Tak trochu jími podceňovaný Zbýšov udeřil. Už ve výše zmíněné minutě se míč dostává před velké vápmo, rozběhnutý Bareš ještě stačí zakřičet na Havla - nech! a polovysokou spíše polostřelou k levé tyči rozhoduje utkání. Konečně se fanda dočkal. Až ve 3. zápase a až po pomalu 4 hodinách čisté hry branka. A hned vítězná. Novosedly pak v 61.min. spalují šanci, když po rohu z malého vápna zvoleje přestřelují nad. Ovšem to na naše výborně taktické a disciplinované hráče nestačí. Ba naopak. Na vrcholu jsme tentokrát my. A otěže už nepouštíme z rukou a zápas vedeme až do vítězného konce. Pak ještě střídá Čapka Zavřela a Kožíšek A.  Procházku. Konečně sudí píská konec a my jsme si oddychli. Vítězství bylo zcela zasloužené a Baník oplatil Novosedlům potupnou prohru 2:5 u nich doma.

Zpět
banik.zbysov@gmail.com Weblight.cz