2.místo st.přípravky na turnaji v Rosicích

22.06.2010 12:44

Poslední akcí letošní úspěšné sezony pro nás byl turnaj pořádaný FC Slovanem Rosice. Věděli jsme, že nás čekají 3 zápasy s mužstvy hrajícími o soutěž níž, proto jsme chtě nechtě museli příjmout roli favorita.
Hlavním problémem našeho mužstva byl nedostatek obránců. Z celé pětice našich beků chyběli z různých důvodů hned 4 (Foral, Hanák, Mertl, Čechová) a obzvlášť absence stoperky Čechové se ukázala býti velmi citelnou !!!
Věřili jsme, že soupeře přehrajeme naši ofenzivou, jak krutě jsme se mýlili nám předvedly v posledním zápase domácí Rosice.
V úvodním zápase nás čekaly FK Bosonohy. Po velmi slabé první půli jsme se po změně stran aspoň trochu probrali a po brankách Suvday a Čavajského jsme zvítězili 2:0.
V dalším utkání nás čekal vítěz III. třídy sk. D - FK Říčany. V 6. minutě jsme vedli už 3:0, konečný výsledek zněl 6:2. 3 branky dal Suvdaa, 2x se prosadil Čavajský, jednou se trefil Chlup. Už v tomto zápase však byla vidět v plné nahotě naše katastrofální hra v obranné fázi.
Podle očekávání měl rozhodnou poslední zápas turnaje, kdy nás čekali domácí. K vítězství v celém turnaji nám stačila remíza. Domácí nám však uštědřili zasloužený debakl a tečka za letošní sezonou nám notně zhořkla. "Pěší fotbal" našich primadon na důraz soupeře neplatil a brejky domácích byly doslova smrtící. Působení našich obránců bylo naprosto tristní. Konečný výsledek 4:0 !!!
Ihned po skončení tohoto utkání jsme převzali stříbrné medaile a Martin Suvdaa cenu za nejlepšího střelce turnaje. Vzhledem k našim výkonům jsme si snad krásný pohár ani nezasloužili.

Tímto turnajem pro nás sezona 2009/10 skončila. Do kategorie mladších žáků přechází Čavajský, Mertl, Hanák a několik chlapců, kteří s fotbalem začali teprve nedávno a do utkání ještě nenastupovali (Šindelka, Nekuža atd.).
Stávající kádr bude z mladší přípravky doplněn pouze o náhradního brankáře Martina Kuchyňky, který s námi už na jaře trénoval.
Co se týče nadcházející sezony, bylo by alibistické dávat si jiné cíle než obhájit prvenství v okresním přeboru, dá se očekávat, že našim hlavním soupeřem bude opět FC Kuřim.
Potenciál splnit tyto cíle mužstvo určitě má, ale nepůjde to bez tvrdé práce. V přátelských utkáních bychom se chtěli střetávat především s mužstvy mladších žáků z okolí (Oslavany, Rosice, Zastávka, Rapotice). Pouze konfrontace se silnějšími soupeři nás může posunout dál. Protože především v důrazu a pohybu s míčem je naše největší slabina. V srpnu jdeme na to !!!
/ info zaslal trenér M.Vespalec ml. /

Zpět
banik.zbysov@gmail.com Weblight.cz