21.kolo Baník A - Ráječko 1:3

20.04.2011 20:44

Sestava: Prečan - Bareš, Davídek, Maša, Jašek - Kotačka, Havel Jan, Matouš, Kantor - Rozsiczka, Šauer. Branka: Kotačka 1x. Po výborném výkonu v derby s Ivančicemi fanoušek čekal to samé v zápase s Ráječkem. A vše nasvědčovalo tomu, že se vše bude opakovat, ale tentokrát i s vítězným koncem. Vlétli jsme totiž na soupeře jako draci a během dvou minut máme dvě vyložené příležitosti. O všem, za neproměnění 100% tutovky Šauerovy v 1.min., a zvláště té Rozsiczkovy v 2.min., by se mělo zatýkat. A pak došlo na staré fotbalové pravidlo. Nedáš - dostaneš. V 5.min. využily ráječtí zmatku v obraně Baníku. Hlavičku jednoho z nich se snaží Prečan vytěsnit nad břevno, nepovede se, a míč končí v síti - 0:1. Ráječko je na koni, my se začínáme vytrácet. Chybu děláme i ve 14.min. Zdánlivě ztracený míč dobíhá u lajny rájecké křídlo, centruje zpětně na spoluhráče - máme štěstí. Bomba končí nad. Jako výkřik ve tmě pak působí naše šance nešance v 19.min. To osamocený Jašek na malém vápně hlavičkuje do země, koníčka mu gólman s přehledem kryje. Náš tým působí zakřiknutě, naopak Ráječko hraje s chutí a začíná mít postupně navrch. Ve 25.minutě mohlo být už 2:0. Po nevydařeném odkopu vyběhnuvšího Prečana se odražený balon snáší do naší kasy. Hlavička  vracejícího obránce nás zachránila od pohromy. Ve 27.min. jsou na scéně opět hosté. Po levé straně sprintuje jejich křídlo. Zpětně vrací a pouze spoluhráčovou nepřesností a zbrklostí se na skóre nic nemění. Následuje další rájecká šance ve 30.min. Problém nám udělalo tentokrát křídlo pravé. Po brejku se dostalo do vápna, naše štěstí je, že je vytlačeno obráncem do úhlu a střela míří do boční sítě. Jsme úplně neškodní. Tatam je pěkná a líbivá kombinační hra z minulého zápasu. Z vyjímkou úvodních minut se nemůžeme vůbec chytnout. Působíme zmateným dojmem, nic nám nevychází. Do šancí se dostáváme jen sporadicky. Přihrávka na 5metrů nám dělá neskutečné problémy. Obrana si nerozumí se zálohou, záloha s útokem. A hosté nedbají, že na nás padla deka a že se trápíme. Dál útočí a tlačí nás do defenzívy. Z ní pak zaslouženě bodují. A to ve 35.min. Po rohovém kopu, který naše obrana podběhla, padá balon na osamoceného hráče, ten nezištně vrací na svého spoluhráče a vidíme fantastickou branku, která je jen k vidění pouze snad ve Španělsku, či Anglii. Trefuje se přímo z voleje pod břevno bezmocného Prečana - 0:2. Zbytek poločasu probíha v poklidném tempu, Ráječko se nikam nehrne, náskok je dostačující.

Do druhého poločasu nastupujeme s jednoun změnou. Místo Jaška naskočil do boje Dufek. Ale antifotbal z naší strany pokračuje dál. Marnost nad marnost. A k chybám se přidala i nervozita. Dokladem budíž 62.minuta. Konečně se po kloudné kombinaci dostáváme na dostřel, ovšem aby padla branka, tak by musela být ragbyová. V 65.min. zraněného Davídka střídá Ptáček. I tak se úroveň z naší strany nezvedla. Kdo byl v Moravském Krumlově (prohra 0:4) má dojem, že v Krumlově je znovu. I tam jsme působili odevzdaným dojmem. Další šance hostí následuje v 68.min. V brajku osamocený hráč hostí se ocitá sám před Prečanem. Obětavý zákrok střídajícího Ptáčka nás nechává ještě naživu.  V 69.min. střídáme. Odchází Bareš, nastupuje Šrajtl. V 71.min. nás definitivně zatloukl do země soupeřův nádherný útok. Do otevřené zbýšovské obrany letí dva borci. Vzájemně si vyměňují míč a druhý z nich si z levé strany vychutnává obranu i Prečana  a z úhlu nechybuje - 0:3. Po nedělním pěkném a sympatickém výkonu, přichází sprcha a trapné vystřízlivění. Mé slova potvrzuje 89.min. Dva naši osamocení útočníci na malémvápněi míjí jim adresovánou tutovku. Na zkaženém středečním odpolední nezmění ani fakt, že jsme na samém konci, v 90.mibn., zretušovali skóre. Po rohu se krásně trefil hlavou Kotačka - 1:3. No nic, kluci. Hlavu vzhůru. Doporučuji rychle zapomenout na tu blamáž. Jede se dál. Přece nehodíte ručník do ringu. Podporu alespoň ode mě máte. V sobotu s Židenicemi ( hraje se ve Vojkovicích), fotbalu zdar a  Baníku zvlášť!!!