21.kolo Dobšice A - Baník A 2:3

17.05.2010 09:20

Do Dobšic jsme odjížděli ještě za horšího počasí, než panovalo v sobotu při zápase naší rezervy se Střelicemi. Vítr, zima, mírné poprchávání. To nás však neodrazovalo od optimizmu zvítězit. Bojová nálada byla tedy už v autobuse po cestě. Trenér Zavřel určil tuto sestavu: Prečan - Procházka, Davídek, Matouš, Skokan - Kožíšek, Havel Jan, Havel Jos., Kantor - Rozsiczka, Kozel. Branky: Rozsiczka 2x, Havel Jos. 1x.

Už v 5.min. kryje domácím dorážečku z místa penalty vynikající Prečan. V 7.min. si zákrok zopakoval a Dobšice nás zatlačily na naší půlku. Vytrvale do nás bušily. Obrana úspěšně čelila jejich atakům až do 19.min. Po pravém křídle nám utíká jejich rychlé křídlo až k brankové čáře, zpětně do běhu nachází svého spoluhráče a ten bombou pod břevno přímo z běhu nedal Prečanovi šanci - 1:0. Byla to snad jediná chyba baníkovské obrany v celém zápase. Kdo si myslel, že padnem do kolen, šeredně se mýlil. Sice moc brzo inkasujeme, ale nezatáhli jsme se do ulity a začínáme vystrkovat růžky. První pološanci předvedl Kantor. Dostává pas od Rozsiczky za záda celé obrany ocitá se sám před brankářem, gólman mu tutovku nohama vykopává. Druhý na sebe upozornil Davídek. Ve 28.min. se z velké dálky opírá do balonu, střela jen těsně vedle levé tyče. V téže minutě nás pro změnu zachraňuje Prečan. Odvážným pádem pod nohy likviduje supertutovku domácích. V 35.min. zatáhl míč velice agilní Rozsiczka, perfektně po pravé stranězatahuje míč k vápnu, udělal z obrany solné sloupy, nahrává na penaltu Kantorovi, tecnická střela, která následuje, jen těsně míjí pravou tyč. První poločas se tedy dá charakterizovat jak souboj Dobšic verzus naše obrana.

To druhá kepitola utkání, tedy druhých 45 minut, nese nadpis Roziczka a Prečan proti Dobšicím. Tím nechci vůbec snižovat výkon ostatních. Výsledek byl dílem celého kolektivu, všichni dřeli a bojovali jako jeden muž, ale chci upozornit na fakt, že domácí cesta k vítězství vedla pouze tehdy, když uhlídá našeho kanonýra Rozsiczky a zda překoná Čecha v dresu Baníku Prečana. Obojí se jim nepodařilo. Z těchto dvou byly Dobšice doslova zoufalí. Rozsiczka k neudržení (mladí by si z něho měli brát příklad, jak z osobního, tak ze sportovního života) a Prečan předváděl zákroky, jakoby z jiné planety a jakoby neexistovala zemská gravitace. Ve 49.min. vystřídal Zavřel Kozla a po dlouhém čase zaviněnám zraněním nastoupil Šauer. A hned má v 51.min. šanci. Odraženou střelu, kterou dobíhá mu brankář vyráží nohama. A v tento moment začíná už zmíněná 2.kapitola utkání. Začínáme být pro domácí nepříjemní a vyvádíme je, tak nějak, z rovnováhy. Teď jsme to my, kdo podniká jeden útok za druhým a naopak Dobšice se stahují do obrany, což se pro ně ukázalo, jako fotbalová sebevražda. Baník vycítili šanci a to, co předvdl v 59.min., to byl fotbalový koncert. Dirigent a hlavní protagonista Rozsiczka svým drzým průnikem do vápna a dvěma kličkami udělal z obrany malé kluky, nahrává Havlovi Jos. na velké vápno a technický Havel ponižuje defenzívu zcela. Dokonce si v malém vápně dovoluje udělat kliku jak vyběhnuvšímu gólmanovi, tak i obránci, který ho zaskakuje - 1:1. Virtuózní kousek, prostě paráda. To ale ještě není všechno. Kouzlení našich pokračuje. V 67.min. padá nevídaná branka, za ktrou by se nemusel stydět ani Messi. Tentokrát si oba aktéři naší první branky role vyměnili. Přes Havla Kantora putuje míč na velké vápno, kde číhá obsazený dvěma beky Rozsiczka a ten, ač tísněn, přihrávku mu směřující nezpracovává, ale přímo z první, bez přípravy pod břevno - 1:2. Zde se názorně ukázala ta Roziczkova, pro Baník nepostradatelná, zkušenost. Sice je v gólovce, ale protože je střežen dvěma obránci, nedělá kliku, nesnaží se něco vymyslet, prostě to napálí a je to. Jak jednoduché, jak efektivní. Překrásný fotbalový moment. I fandové z Dobšic uznale přikyvují. Baník druhá branka definivně nakopla a Rozsiczka řádí dál. Kožíšek dostává od Havla Jos. přihrávku, podívá se kde je prvně jmenovaný, posílá mu milimetrový pas, Rozsiczka se na hranici ofsajdu uvolňuje a podél vyběhnuvšího brankáře dává pojistku - 1:3. Bravo Radku!!! Domácí však nic nevzdávají bojují až do poslední minuty. A poslední desetiminutovka je pro nás pořádně horká. Nejdříve v 81.min. Šauer vykopává z prázdné branky a v 88.min. vytahuje mág Prečan 100% tutovku pálenou z 5 metrů. Bravo Pepo!!! Vítězství jsme uhájili a nic na tom nezměnila ani proměněná penalta domácích v 90.min nařízená za faul v pokutovém území - 2:3. Sudí vzápětí píská konec. Kluci díky vám za fotbalovou lahůdku!!!

Zpět
banik.zbysov@gmail.com Weblight.cz