22.kolo ČAFC Brno - Baník A 1:5

23.04.2011 21:56

Zápas se odehrál na hřišti ve Vojkovicích (v 10:30hod. dopoledne) a my jsme v něm nastupovali, vzhledem k dosavadním špatným výsledkům Židenic, jako favorité. V této roli jsme ocitli na jaře poprvé, ale zvládli jsme ji. Sestava: Prečan - Bareš, Ptáček, Maša, Dufek - Havel Jan, Kotačka, Zavřel, Havel Josef - Rozsiczka, Kantor. Branky: Rozsiczka 3x, Kantor 1x, Havel Jan 1x. Střídali: Kožíšek, Matouš, Jašek.

Začátek utkání nám opět nevyšel (pokolikáte už? /šance čafky/). Ve 4.min. inkasujeme a znovu se bojíme o výsledek/video/. Čafka zakládá rychlý útok. Jeden brněnský útočník využívá odraženého míče, posílá svého spoluhráče uličkou za naše obránce a ten podle vybíhajícího Prečana - 1:0. Sympatické bylo, že Baník po tomto šoku nerezignoval a v 9.min. kontroval. Po vzájemné kombinaci se duo Rozsiczka - Zavřel dostává do vápna, druhý jmenovaný je zkosen/video/ a nařízenou penaltu Rozsicka s přehledem proměňuje - 1:1/video/. Domácí (v tomto případě brňáci) překvapivě drží s námi krok. Protože většina jich je v dorosteneckém věku, tak nám stačí v rychlosti, ale postupem času se začíná projevovat naše zkušenost. Domácí to zkouší pouze z dálky/video/. Prostě vyzrálost, sehranost a kombinace začíná mít úspěch /video/. A znovu musím připomenout, že to trvalo opět značnou chvíli, než náš motor naskočil. Míč na kostrbatém trávníku odskakuje, tím pádem se nedaří kombinovat a naše akce jsou upachtěné. Když se pak dostaneme do útoku, zastaví nás ofsajdová past. Od 19.min. se vše mění. Kantorovu hlavičku z bezprostřední blízkosti ještě stačí gólman krýt/video/, ale tlak už je evidentní a z něho se ve 30.min. narodila naše vedoucí branka. Neúnavný Rozsoczka se dostává za obranu domácích, brankář mu šanci vystihnul, váhá však s odkopnutím. Toho využívá důrazný Kantor a bombou pod břevno upravuje na - 1:2/video/. Ve 34.min. dostává na hranici ofsajdu Rozsiczka krásný míč. Vřítí se do vápna, je nemilosrdně sražen a následnou penaltu sám proměňuje - 1:3. Domácí byli úplně neškodní/video/, naopak nás branka uklidnila a poločas se dohrává v úplném pohodě.

Baník nastoupil do druhé půlky v nezměněné sestavě/začíná 2.poločas/ a taky víc soustředěněji, než v úvodu utkání. Proto žádný šok ze strany domácích se nekoná. Naopak, my pokračujeme tam, kde jsme skončili poločas. V mírném, ale permanentním tlaku. Pomalu se rozjíždíme a zatím jsou naše akce zastaveny ofsajdem/video/. V 52.min. střídá Jašek Kantora. A v 55.min. ukázali brňáci, proč jsou v tabulce beznadějně poslední. Skoro celou minutu, či dvě, se nedokáží, třeba i odkopem do zámezí, dostat ven ze své obranné poloviny. A protože jsou v útoku zcela neškodní, dovoluje si Prečan i parádu ve svém vápně.  Nemohoucnosti hostů využívají naši a dokonce tři jsou najednou osamoceni před jejich svatyní. Nejbystřeji se orientuje Havel Josef a pohotově zavěšuje - 1:4 /video/. Na hřišti je pak vidět jen jedno mužstvo. To naše. V 62.min.se ocitá v superšanci Zavřel. Trestuhodně ji zahazuje. Domácí se dostali k pořádné střele až v 63.min. Bomba míří mimo tři naše tyče. Další tutovku zahazuje v 65.min. Rozsiczka. Běží sám na gólmana, těsně vedle/video/. V 66.min. střídá Kožíšek Havla Josefa. V 69.min. můžeme skórovat znovu. Trestný kop, který zahráváme, našel hlavu úplně volného Zavřela. Míč se snáší za záda už překonaného gólmana, bohužel končí těsně za břevnem na horní síti/video/. V 77.min. odešel Zavřel, na plac přišel Matouš. V 78.min. další tutovka. Kotačka vybojoval u postraní čáry míč, posílá ho na malé vápno, kde stojí Matouš, Honza však ve vyložené pozici promáchnul/video/. Obrovský tlak přináší ovoce/video/. V 80.min. naši hráči svým důrazem rozložili celou obranu a Rozsiczka uzavírá skóre na konečných - 1:5/video/. Nic se nemění ani po šanci Breše, který jede sám na brankáře/video/, místo střely volí přihrávku, ale tu mu vystihuje vracející se bek a je po šanci. Vydařenou střelou se pak naši ozvali ještě v 88.min. Dufkova bomba po zemi jen těsně míjí pravou tyč/video/. A je tu konec. Zbýšov odjíždí domů se třemi body, ale, dle mého mínění, povinnými.

Zpět
banik.zbysov@gmail.com Weblight.cz