22.kolo Miroslav A - Baník A 1:1

22.05.2010 22:05

Trenér Zavřel postavil na velmi podmáčeném a bahnitém terénu, zaviněném průtrží mračen, tuto sestavu: Prečan - Kantor, Matouš, Davídek, Procházka - Kožíšek, Havel Jos., Havel Jan, Souček - Zavřel, Kozel. Branka: Šauer 1x.

A obě mužstva začala velice opatrně. Nebylo se co divit. Otevřít obranu by se rovnalo za této situace fotbalovému K.O. Ovšem první jobovka se snesla na naše mužstvo. Už v 6. min. zranili hosté fotbalovým koňarem našeho Havla Jos., a ten dohrál. Odkulhal smutně do kabin. Než se však vystřídalo uběhlo předlouhých 10 min. Ale i přesto jsme si vytvořili první šanci my. Zavřel ruku v ruce s Kožíškem byli  neúspěšní. Pak naskočil do zápasu v 16.min. Šauer a hned ho bylo plno. V 35.min. pro nás druhá jobovka. Je zraněn Souček a musíme střídat podruhé. Nahradil ho Bareš. Jak jsem naznačil v úvodu, nikomu se nechce do útočení. Vzruch nastal až ve 40.min. Velice agilní a náš nejnebezpečnější útočník Šauer se zbavuje dotírajících obránců a přesto, že je atakován střílí, avšak střela je velice ovlivněna kvalitou hřiště a proto končí v zámezí. To jsme vycítili, že soupeř je k nakousnutí a bodujeme. Zbývajících 5 minut se odehrává na půlce Miroslavi. V nich kopeme 3 rohové kopy za sebou, ale ani jeden není využit a tak poločas končí plichtou.

V 2.půlce se první ozvali domácí. Prudkou střelu v 47.min. Prečan s jistotou likviduje. Ale to, co jsme zahodili v 49.min. to je na trestní oznámaní. Vynasnažím se tento moment popsat. Do vápna Miroslavi letí centr. Tam ho zpracovává krásně Šauer, zbavuje se na penaltě obránců, brankář už jistý gól vyráží. Domácím se zastavilo v tu chvíli srdce a na kostele hodiny. Taková to byla příležitost. Ovšem Šauer v 53.min. složil reparát. Probíhá nádherná akce. Kožíšek vybojoval u lajny míč, nádhrně ho dává na rozběhnutého výše jmenovaného Šaueraq, ten v brejku nechává všechny za sebou a vyběhnuvšího gólmana technicky přehazuje - 0:1. Pro nás zasloužený, pro hosty šokový moment. A tak, jak se v prvním poločase skoro nic nedělo, tak od této chvíle můžeme sledovat patřičný herní obrat a to hlavně zásluhou Baníku. Sice v 59.min. kryje Prečan další domácí šanci, ale pak se rozehrává naše partie. Za podpory výborně hrajícího Zavřela, Šauer spolu s Kozlem permanentně zaměstnávají obranu a ta nemá čas něco kloudného vymyslet. Je prostě přetížená. V 69.min. střídáme. Odchází Kozel, místo něho Kožíšek Aadam. Hra domácích je v této době v křečích, nedaří se jim skoro nic. Přihrávky jsou nepřesné a ve snaze dát branku kupí chybu na chybu. To vše hrá do našich not. Jsme jasně lepší. Až do 85.min. Po zoufalém útoku likviduje Prečan tutovku, ale tragédie má teprve nastat. Jsme ukolébaní tím, že zbývají do konce vteřiny si myslíme. Tři body jsou doma, budem pouze odkopávat a vše je v pohodě. ÓÓÓÓ, jaké bylo naše zklamání. Objektivně musím říci, že mrtvicový stav jsme si přivodili sami. Na nic a nikoho se nedá vymlouvat. Pouze na sebe. Do té doby super vynikající obrana svou nekoncentrovaností vyrobila snad jedinou hrubku v utkání, ale zato fatální. Ta nás stála dva body a vítězství. Ve vápně nechala soupeřovi nadvakrát vybojovat míč, nestačila ho uklidit do zámezí a miroslavský borec z úhlu, v beznadějné situaci se opřel do míče a do protipohybu Prečana  a do opačného úhlu jeho svatyně přesně do vinglu upravuje na konečných - 1:1. A tato ifarktovka se prosím odehrála už v 92.min. No prostě na mitrvici.

Zpět
banik.zbysov@gmail.com Weblight.cz